Trwa ładowanie...
dv6j3aq

Kolęda. Rzecznik Episkopatu ks. Leszek Gęsiak zabrał głos w sprawie wizyt księży

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będziemy obchodzić inaczej niż zwykle. Również wizyta duszpasterska, tzw. kolęda, nie będzie prowadzona przez księży w standardowej formie. Rzecznik Episkopatu ks. Leszek Gęsiak podkreślił, że decyzję w tej sprawie podejmują poszczególni biskupi.
Share
Kolęda. Rzecznik Episkopatu ks. Leszek Gęsiak przypomniał o tegorocznych wytycznych (źródło: episkopat.pl)
Kolęda. Rzecznik Episkopatu ks. Leszek Gęsiak przypomniał o tegorocznych wytycznych (źródło: episkopat.pl)
dv6j3aq

- Zachęcam do śledzenia komunikatów biskupów i ogłoszeń parafialnych w kościołach i na stronach internetowych parafii, aby być na bieżąco odnośnie do wizyty duszpasterskiej w danej diecezji. Nie ma bowiem ogólnopolskich wytycznych w tej kwestii - powiedział ks. Leszek Gęsiak.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski przypomniał, że ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczne wizyty duszpasterskie zostały "odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie". Decyzję w tej sprawie podejmuje biskup.

- W niektórych diecezjach wizyta duszpasterska została odwołana, w innych przeniesiona na późniejszy czas, a w jeszcze innych, zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza w domach, odbędą się msze święte dla parafian w kościele - stwierdził ks. Gęsiak.

dv6j3aq

Zobacz też: Zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego. Barbara Nowacka zdradza szczegóły

Kolęda. Niektórzy biskupi decyzję podejmowali już w październiku

Podobnie została rozwiązana kwestia dyspensy od udziału we mszy św. - Również należy śledzić komunikaty poszczególnych ordynariuszy, którzy będą informować wiernych o takiej możliwości na terenie swojej diecezji - dodał rzecznik Episkopatu.

Już w połowie października przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki poinformował, że w archidiecezji poznańskiej, której przewodzi, nie odbędzie się kolęda w tradycyjnej formie.

Źródło: episkopat.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv6j3aq

Podziel się opinią

Share
dv6j3aq
dv6j3aq
Więcej tematów