Trwa ładowanie...
d2vl6dd

Kogo promował Marek Magierowski? Nowe spekulacje na temat odejścia

Wczoraj w internecie pojawiła się wiadomość, że Marek Magierowski odszedł ze stanowiska rzecznika prasowego Andrzeja Dudy. Czy stał się kozłem ofiarnym czy może za bardzo promował siebie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kogo promował Marek Magierowski? Nowe spekulacje na temat odejścia
(PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d2vl6dd

Jeden z najbliższych współpracowników i rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Marek Magierowski, zrezygnował wczoraj z pracy w jego kancelarii. Jako oficjalny powód podał - względy osobiste. Nikt jednak w to nie wierzy. Internet huczy od spekulacji.

Przeczytaj co pisaliśmy powodach rezygnacji Marka Magierowskiego

Jak podaje Newsweek, zirytowany całą sytuacją współpracownik Andrzeja Dudy, twierdzi, że sposób, w jaki Magierowski rozstał się z prezydentem, najlepiej świadczy o tym, że nie nadawał się na rzecznika, a o politycznym PR nie miał pojęcia. Współpracownicy Magierowskiego obwiniali go o to, że źle informuje media o tym co robi prezydent. Insynuowali nawet, że bardziej promuje siebie niż głowę państwa.

Czarę goryczy przelała wedłuch byłych kolegów Magierowskiego wizyta Andrzeja Dudy w Meksyku, do którego udał się, żeby rozmawiać o rozszerzeniu współpracy gospodarczej z Meksykiem. Po cichu liczono, że ten wyjazd podbije notowania prezydenta. Tymczasem, internet obśmiał wizytę Andrzeja Dudy, bo pierwsze zdjęcia, jakie biuro prasowe opublikowało w sieci, przedstawiało modlącego się gorliwie Dudę w towarzystwie żony.

Winą za to obarczono Magierowskiego. Jak pisze Newsweek "po powrocie do kraju otoczenie prezydenta stwierdziło, że to była ostatnia wizyta, w której rzecznik towarzyszył prezydentowi. To mu się nie spodobało, bo przychodził do Kancelarii Prezydenta jako specjalista od polityki międzynarodowej".

d2vl6dd

Podziel się opinią

Share
d2vl6dd
d2vl6dd
Więcej tematów