Trwa ładowanie...
Karolina Wojdyna
24-09-2016 13:34

Kobieta w hidżabie na okładce amerykańskiego magazynu fitness. Czytelnicy są zachwyceni

Pierwszy raz w historii amerykański magazyn Woman's Running zamieścił na okładce kobietę w hidżabie. Czasopismo poświęcone jest zagadnieniom związanym z bieganiem.

Kobieta w hidżabie na okładce amerykańskiego magazynu fitness. Czytelnicy są zachwyceniŹródło: https://twitter.com/MetroUK/status/779223692807135232
d18lzsq
d18lzsq

Na okładce październikowego wydania magazynu znajduje się Rahaf Khatib. Jest matką trójki dzieci, ukończyła sześć maratonów, dwa triatlony i prowadzi bardzo aktywny tryb życia. Magazyn przedstawia Rahaf jako inspirację dla wielu kobiet.

Rahaf w wywiadzie dla Woman's Running mówi, że jest bardzo dumna, że znalazła się na okładce. Tym bardziej, że jest biegaczką, która nosi hidżab. To coś, co mogę pokazać dzieciom w przyszłości jak i całej społeczności, a przede wszystkim moim rodzicom - dodaje.

Postawa Rahaf spotkała się z wieloma pozytywnymi komentarzami. Internautom podoba się postawa biegaczki:

d18lzsq

Kto powiedział, że nie możesz ubierać się skromnie i być fit - czytamy w jednym z komentarzy. Ostatnio również amerykański Playboy postanowił umieścić na okładce modelkę w hidżabie.

Hidżab to w kulturze muzułmańskiej zasłona okrywająca głowę i piersi, noszona przez większość muzułmanek po osiągnięciu kobiecej dojrzałości. Kobieta ma obowiązek nosić ją w obecności dorosłych mężczyzn spoza ich najbliższej rodziny oraz kobiet, które nie są muzułmankami.

d18lzsq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18lzsq
Więcej tematów