ycipk-f1il8g
ycipk-f1il8g
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Klub Ruchu Ludowo-Narodowego już nie istnieje

Posłowie, którzy opuścili Klub poselski Ruch Ludowo-Narodowy założyli koło o tej samej nazwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-f1il8g

Nazwę zabrała ze sobą mniejszość, podsumował rzecznik marszałka Sejmu Szymon Ruman. Dodał, że - automatycznie - kilkunastu pozostałych członków klubu stało się posłami niezrzeszonymi.

Czworo parlamentarzystów, którzy odeszli z klubu, zabierając ze sobą jego nazwę, to: Halina Molka, Józef Ruciński, Jan Bestry i Bernard Ptak.

Bestry powiedział, że powodem jego wystąpienia z klubu były różnice programowe w RLN. Klub był tak posklejany, że nie dało się pracować - podkreślił. Zapewnił, że nowe koło będzie popierało rząd Jarosława Kaczyńskiego.

ycipk-f1il8g

Także Molka przyznała, że jedną z przyczyn jej odejścia z klubu były ogromne różnice programowe między członkami klubu. Przypomniała, że zrzeszał on posłów wywodzących się z różnych opcji politycznych o różnych poglądach. Różne i trudne do zaakceptowania przez wszystkich były też pomysły na funkcjonowanie klubu - zaznaczyła. Nie wykluczyła, że do nowo utworzonego koła wstąpią kolejni posłowie wcześniej zrzeszeni w RLN.

Dotychczasowy lider klubu Ruchu Ludowo-Narodowego Józef Cepil powiedział, że jest zdziwiony postępowaniem posłów, który opuścili klub. Jak poinformował, w najbliższym czasie będą prowadzone rozmowy z posłami z innych klubów i posłami niezrzeszonymi, aby wstąpili do klubu - m.in. z Zygmuntem Wrzodakiem i Marianem Daszykiem. Zachowanie posłów, którzy opuścili klub, szczególnie pana Bestrego, jest niepoważne - podkreślił Cepil.

Ruch Ludowo-Narodowy powstał pod koniec września. Tworzyli go byli posłowie Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin. Klub RLN popierał rząd Jarosława Kaczyńskiego.

Polub WP Wiadomości
ycipk-f1il8g
ycipk-f1il8g