Trwa ładowanie...
d316d44

Kłopoty Sławomira Neumanna. Śledztwo ws. podejrzenia korupcji z udziałem posła PO

Chodzi o okres kiedy pełnił on obowiązki wiceministra zdrowia. Podobno przyjął 50 tyś. łapówki. To prokuratury wpłynęło anonimowe zgłoszenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kłopoty Sławomira Neumanna. Śledztwo ws. podejrzenia korupcji z udziałem posła PO
(PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d316d44

Do prokuratury wpłynęło anonimowe zawiadomienie, że ówczesny wiceminister zdrowia Sławomir Neumann przyjął 50 tys. zł łapówki od prezesa centrum medycznego. W zamian miał wpływać w NFZ na decyzje, które będą korzystne dla tej palcówki medycznej przy kontraktowaniu usług na okulistyczne leczenie.

Śledztwo ws. podejrzenia korupcji połączono z inna sprawą dot. przekroczenia uprawnień

- To postępowanie Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła w grudniu 2014 r. Po przeanalizowaniu akt sprawy prokurator okręgowy w Jeleniej Górze zdecydował o ponownym podjęciu śledztwa w tej sprawie - powiedział prok. Marek Gorzkowicz.

d316d44

Dodał, że śledztwo ws. podejrzenia korupcji połączono z drugą, również umorzoną w grudniu 2014 r. sprawą, dotyczącą zarzutu przekroczenia uprawnień przez dyrektora mazowieckiego oddziału NFZ. Przekroczenie uprawnień miało polegać na bezprawnym zawarciu aneksu do umowy o świadczenie usług medycznych z zakresu okulistyki.

Prawo i Sprawiedliwość i duże pieniądze. Zobacz wideo

- W obu sprawach trwa połączone śledztwo. Przesłuchiwani są świadkowie, prowadzone są czynności. O szczegółach nie informujemy. Mogę tylko zdementować informację, że prokurator zlecał w tej sprawie czynności CBA - powiedział prok. Gorzkowicz.

d316d44

Kłopoty Neumanna po dużej wpłacie na konto posła PO

Po zawiadomieniu w 2014 r. prokuratura otrzymała m.in. informacje od generalnego inspektora finansowego, że na konto posła Sławomira Neumanna dokonano dużej wpłaty. Było to podstawą wszczęcia śledztwa.

Neumann wówczas wyjaśniał, że pieniądze były wyłącznie przeksięgowaniem w biurze maklerskim posiadanych przez niego akcji. Zaprzeczał, że podejmował bezprawne działania wobec NFZ.

d316d44

Podziel się opinią

Share
d316d44
d316d44
Więcej tematów