Trwa ładowanie...
d41566t

Klientka zarzuciła bankowi homofobię. Poszło o tęczową flagę

Tęczowy obrazek zamiast zdjęcia w spersonalizowanej karcie był kością niezgody między klientką a mBankiem. Wściekła kobieta napisała post na stronie banku na Facebooku, którym zainteresowały się setki internautów. Bank właśnie odpowiedział na zarzut dyskryminacji i homofobii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
mBank dyskryminuje klientów? Tak twierdzi klientka
mBank dyskryminuje klientów? Tak twierdzi klientka (East News / Facebook)
d41566t

"Jest to zdjęcie łamiące paragraf 70, punkt 8, mówiący o tym czego nie może zawierać zdjęcie na karcie" – napisała zdenerwowana na bank klientka. Zdjęcie przedstawia tęczową flagę. Paragraf dotyczy "tematyki prowokacyjnej i erotycznej, także z uwzględnieniem nagości". Na fanpage'u instytucji tych kilka zdań rozpętało burzę.

Pod postem klientki pojawiło się ponad 300 komentarzy, w tym m.in. takie jak ten: "Po po prostu słodkie są te wszystkie lewaczki. W jednym zdaniu twierdzą, że odrzucenie tej grafiki to homofobia i w ogóle faszyzm. Żeby za chwilę w drugim napisać, że na niebie też jest tęcza. Serio chcecie robić z siebie takich kretynów?". Niektórzy komentujący bronili autorki wpisu, oznaczając choćby Kampanię Przeciw Homofobii. W ostatnim zdaniu kobieta groziła zgłoszeniem sprawy od unijnych instytucji. "Państwa logo też jest kolorowe, czy mogę je gdzieś zgłosić?" – spytała jeszcze.

d41566t

Post pojawił się w środę po godz. 11. NIedługo później pojawił się komentarz mBanku: "Eni, niestety, niesłusznie założyliśmy, że tęczowa flaga jest logotypem konkretnej organizacji i może być kojarzone z erotyką. Takie stwierdzenie jest oczywiście nadużyciem. Przepraszamy za ten błąd i niewiedzę" – czytamy. Krzysztof Olszewski, rzecznik prasowy instytucji, przesłał nam dodatkowe oświadczenie.

"W naszej ocenie – pomimo początkowego błędu naszego pracownika – znak flagi nie jest znakiem o tematyce erotycznej czy prowokacyjnej lecz oznacza tożsamość seksualną" - napisał, powołując się również na art. 32 Konstytucji, mówiący, że wszyscy są równi wobec prawy i nikogo nie można dyskryminować. Zaznaczył też, że bank będzie bardziej "skrupulatnie i obiektywnie" oceniać wnioski klientów. Jak podkreślił, zgodnie z wartościami, jakim hołdują jego pracownicy.

d41566t

Podziel się opinią

Share

d41566t

d41566t
Więcej tematów