Trwa ładowanie...

Klaudia Jachira żyła z wpłat sponsorów. Wiemy, ile zarobiła na filmikach z kukłą Kaczyńskiego

Klaudia Jachira (PO) dostała się do Sejmu dzięki popularności zdobytej w internecie i publikowaniu filmów z ostrą satyrą dotyczącą rządzących polityków. Posłanka ujawniła w oświadczeniu majątkowym wysokość wpływów z działalności artystycznej.

Klaudia Jachira żyła z wpłat sponsorów. Wiemy, ile zarobiła na filmikach z kukłą KaczyńskiegoŹródło: Agencja Gazeta, fot: Krzysztof Cwik
d39x35z
d39x35z

31-letnia Klaudia Jachira jest z wykształcenia aktorką. Ukończyła Wydział Lalkarski PWST w Krakowie (filia we Wrocławiu). Popularność przyniosły jej kontrowersyjne filmy, publikowane na YouTube i Facebooku. Nie miała stałej pracy, pracowała jako freelancerka. Podróżowała po Polsce z własnym przedstawieniem pt. "Satyry Klaudii Jachiry". Jak podała w oświadczeniu ta działalność przyniosła jej 17 tys. zł. przychodu (dane za 2018 rok).

Co ciekawe, znacznym uzupełnieniem domowego budżetu posłanki Jachiry są dochody uzyskiwane na portalu Patronite. Tam Jachira prosiła o wsparcie swojej działalności.

"Nagrywam satyryczno-polityczne filmiki, w których komentuję poczynania obecnej władzy. Ponieważ moja satyra polityczna zdobywa coraz więcej sympatyków, chciałabym, by cały czas się rozwijała. Jeżeli chcecie, by moich filmików było jak najwięcej, to zapraszam do wsparcia" - przedstawiała się.

Oświadczenie majątkowe Klaudi Jachiry. Tyle dochodu przyniosły jej satyryczne przedstawienia. Sejm
Oświadczenie majątkowe Klaudi Jachiry. Tyle dochodu przyniosły jej satyryczne przedstawienia. Źródło: Sejm, fot: WP

Sympatycy artystki, nazywani "patronami", wpłacili jej 12,4 tys.zł w 2018 roku. Popularność Jachiry nie maleje. Do października 2019 roku patroni przekazali jej kwotę 11,9 tys. złotych.

Wejście do Sejmu oznacza dla Jachiry duży awans finansowy. Przypomnijmy, że uposażenia parlamentarzystów wynoszą 8 017 zł brutto. Dodatkowo poseł otrzymuje 2505 zł diety na koszty sprawowania mandatu. Razem daje to kwotę 10,5 tys. zł brutto miesięcznie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39x35z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39x35z
Więcej tematów