Trwa ładowanie...
d1ct3um

Kim są zamachowcy z Nairobi? "Strzelają, okaleczają i katują ludzi". Drastyczny film

Kim są islamiści z Al-Shabaab - organizacji, która przyznała się do przeprowadzenia zamachu na centrum handlowe w Nairobi? Jak przekonywał już w 2009 roku somalijski działacz praw człowieka dr Hassan Shire Sheikh, odpowiadają oni za najpoważniejsze naruszenia praw człowieka. - Wdrożyli system oparty na strachu. Strzelają, okaleczają i katują ludzi - mówił.

d1ct3um
d1ct3um

W filmiku propagandowym z 2008 roku, bojownicy z Al-Shabaab odcięli przed kamerą głowę Somalijczykowi, którego oskarżali o szpiegostwo. Z powodzeniem rekrutują bojowników w Somalii, jak i poza jej granicami. Współpracują też z Al-Kaidą. Używają też podobnej do Al-Kaidy retoryki.

- Jeśli usłyszysz ich przywódców i przewodników duchowych - mówią dokładnie takim samym językiem jak przywódcy Al-Kaidy - stwierdził Rashid Abdi z organizacji pokojowej Międzynarodowa Grupa Kryzysowa (International Crisis Group). - Nie możemy ich lekceważyć, ta organizacja jest naprawdę śmiertelnie niebezpieczna - mówił Rashid Abdi w 2009 roku w rozmowie z reporterem CNN. Jak pokazują zdarzenia z Nairobi, miał rację.

d1ct3um
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ct3um
Więcej tematów