Trwa ładowanie...

Kielce. Wybrano nowego dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury. To działacz PiS

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego przekazał, że Jacek Sabat wygrał konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. W środę podjęto uchwałę o powołaniu go na to stanowisko.

Jacek Sabat nowym dyrektorem Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach Jacek Sabat nowym dyrektorem Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętkorzyskiego
dveui74
dveui74

Jak przekazał urząd na swojej stronie internetowej, konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach został ogłoszony w związku z kończącą się obecną kadencją. "W postępowaniu konkursowym wpłynęło 5 ofert" - czytamy.

Urząd dodał, że po dokonaniu analizy koncepcji funkcjonowania WDK, które zostały zgłoszone przez kandydatów oraz po rozmownie z nimi, komisja konkursowa na stanowisko dyrektora wskazała Jacka Sabata. Jego kandydatura została zaakceptowana przez Zarząd Województwa na środowym posiedzeniu.

W tej sprawie podjęto już uchwałę. Jacek Sabat oficjalnie został dyrektorem Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach.

Zobacz też: Taśmy Obajtka. Marcin Kierwiński komentuje

Kielce. Jacek Sabat z PiS nowym dyrektorem WDK

Jacek Sabat dyrektorem WDK w Kielcach będzie od 1 kwietnia 2021 roku. Jego kadencja potrwa do 31 marca 2026 roku. Na stronie urzędu przekazano także, że nowy dyrektor jest absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

dveui74

Oprócz tego ukończył on także studia menedżerskie EMBA (Executive Master of Business Administration) na Aspley Business School London i Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Jest także absolwentem studiów podyplomowych z zarządzania i informatyki.

"Posiada 28-letnie doświadczenie menedżerskie w sektorze publicznym. Ostatnio pełnił funkcję Wojewódzkiego Komendanta OHP, zarządzając 18 jednostkami OHP podległymi Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Kielcach. Był również dyrektorem m.in. VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach" - czytamy na stronie świętokrzyskiego urzędu.

W grudniu 2020 roku kielecka "Wyborcza" informowała, że Jacek Sabat został odwołany ze stanowiska komendanta Ochotniczego Hufca Pracy. Lokalna prasa przekazała też wtedy, że Sabat jest działaczem PiS, znalazł się on nawet w zarządzie partii w Kielcach.

Na oficjalnej stronie partii Jarosława Kaczyńskiego czytamy, że aktualną pełnioną funkcją przez Jacka Sabata w PiS jest bycie przewodniczącym Komitetu Terenowego - okręg Kielce, powiat Kielce, dzielnica Kielce III.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dveui74
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dveui74
Więcej tematów