Trwa ładowanie...

Kiedy zmiana czasu na zimowy 2019? Czy będzie to już ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu od wielu lat wprowadza sporo zamieszania w życiu Polaków. Niektórzy narzekają na bóle głowy i problemy z zasypianiem, które wiążą się ze zmianą trybu dnia. Jest jednak szansa, że zmiana czasu niebawem odejdzie do lamusa.
Share
Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019 już w najbliższy weekend
Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019 już w najbliższy weekendŹródło: Fotolia, Fot: Konstiantyn
d1szq7w

Kiedy zmiana czasu na zimowy 2019?

Zmiany czasu na zimowy zawsze dokonujemy w ostatnie weekend października. W 2019 roku wskazówki zegara z godziny 3 na 2 przestawimy w nocy z 26 na 27 października. Cofnięcie zegarków oznacza, że będziemy spać godzinę dłużej. Zmiana czasu z letniego na zimowy to dobra informacje dla wszystkich tych, którzy wstają wcześnie rano, ponieważ słońce będzie pojawiało się na niebie nieco wcześniej. Niestety po zmianie czasu wcześniej będzie zapadał zmierzch.

Kolejna zmiana czasu odbędzie się w marcu. Wskazówki zegara z godziny 2 na 3 przesuniemy w nocy z 28 na 29 marca. Wiosenna zmiana czasu sprawia, że śpimy godzinę krócej. Jej główną zaletą jest jednak to, że wiosną i latem zmierzch zapada znacznie później.

d1szq7w

Ostatnia zmiana czasu w 2021 roku

W 2018 roku Unia Europejska zapytała Europejczyków, czy chcą wycofania zmiany czasu. Zdecydowana większość uczestników badania opowiedziała się za zakończeniem przesuwania wskazówek zegara. W odpowiedzi na oczekiwania obywateli Parlament Europejski najpierw przygotował, a później przegłosował odpowiedni projekt dyrektywy.

Zgodnie z jego zapisami najpóźniej w kwietniu 2020 roku kraje członkowskie powinny podjąć decyzję, który czas letni czy zimowy, będzie u niech obowiązywał po wycofaniu zmiany czasu. Nie jest wykluczone, że kraje członkowskie podejmą decyzję o wprowadzenie tego samego czasu w całej unii.

Do ostatniej zmiany czasu powinno dojść w 2021 roku. W zależności od tego, który czas zostanie wprowadzony w Polsce, zegarki po raz ostatni przestawimy w marcu lub październiku.

d1szq7w

Podziel się opinią

Share
d1szq7w
d1szq7w
Więcej tematów