Trwa ładowanie...
d48mdsn

Kiedy polecimy za granicę? Minister przedstawia harmonogram

Dobre wieści dla pasażerów, którzy z niecierpliwością wyczekują możliwości podróżowania po świecie. Jak ujawnił wiceminister infrastruktury Marcin Horała, po krajowych rejsach samolotem, luzowane będą obostrzenia w sprawie podróży do Europy i rejsów międzykontynentalnych. Oczywiście z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rejsy krajowe zostaną przywrócone 1 czerwca
Rejsy krajowe zostaną przywrócone 1 czerwca (PAP)
d48mdsn

Wiceminister infrastruktury na nagraniu udostępnionym na Facebooku potwierdza, że pierwsza faza przywracania połączeń pasażerskich wejdzie w życie od początku czerwca i będzie dotyczyć rejsów krajowych.

"W kolejnych fazach - których jeszcze teraz terminów nie przesądzamy, bo będzie to zależało od rozwoju sytuacji epidemiologicznej - będziemy te loty rozszerzać. W drugiej fazie, na te kraje europejskie, które również opanowały sytuację epidemiczną, w których sytuacja nie jest gorsza niż w Polsce" - zapowiedział Marcin Horała, który w rządzie pełni również funkcję pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Trzecia faza ma dotyczyć połączeń międzykontynentalnych, ale również rejsów do tych krajów, w których sytuacja epidemiczna jest pod kontrolą.

d48mdsn

"Później, w kolejnych etapach, w miarę jak na całym świecie będzie opanowywana epidemia - będziemy mogli wszystkie połączenia przywracać" - zapowiedział wiceminister.

Zobacz też: Jest reakcja na słowa Piotra Glińskiego o narzekaniu na sytuację finansową

Przywracanie połączeń lotniczych będzie wiązało się ze stosowaniem odpowiednich procedur. To zachowanie odpowiednich dystansów zarówno na terenie lotnisk, jak i na samych lotach - część miejsc będzie niedostępna do rezerwacji, tak aby te odstępy zostały zachowane. Będzie powszechne badanie temperatury, tak aby osoby, które mają ten podstawowy objaw zakażenia koronawirusem, żeby nie były wpuszczone na pokład samolotu, żeby nie było ryzyka zarażeń.

'Dodatkowo będzie obowiązkowa dezynfekcja każdego samolotu po każdym rejsie lotniczym. "To spowoduje, że obsługa samolotu będzie trwała nieco dłużej, ale będzie całkowicie bezpieczna. I oczywiście powszechny obowiązek noszenia maseczek i innych środków ochrony osobistej przez obsługę lotniska, ale również maseczek przez wszystkich pasażerów przez cały czas trwania lotu" - powiedział Horała.

d48mdsn

W piątek o przywracaniu ruchu lotniczego mówił również premier Mateusz Morawiecki. - Odmrażanie lotów będzie się odbywało "w najbliższych miesiącach". - Debatujemy o tym z ekspertami i epidemiologami. Najpierw zostanie przywrócony ruch krajowy, a następnie - stopniowo - międzynarodowy - mówił Morawiecki.

Jak przypomina RMF FM, zgodnie z rozporządzeniem, do 23 maja obowiązuje zakaz wykonywania lotów krajowych i międzynarodowych samolotów przewożących cywilnych pasażerów z lądowaniem na polskich lotniskach. W poniedziałek jednak PLL LOT poinformowały, że od 1 czerwca wznowią loty pasażerskie - na razie na trasach krajowych: z Warszawy do Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz z Krakowa do Gdańska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48mdsn

Podziel się opinią

Share
d48mdsn
d48mdsn
Więcej tematów