Trwa ładowanie...
d1fwlo7
d1fwlo7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

KGP: komendant stołeczny - do Lublina; komendant z Lublina - do Warszawy

Komendant stołeczny policji nadinsp. Dariusz Działo obejmie stanowisko lubelskiego komendanta wojewódzkiego; z kolei szef KWP Lublin, insp. Michał Domaradzki będzie kierował KSP - poinformował rzecznik komendy głównej insp. Mariusz Sokołowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1fwlo7

Rzecznik KGP poinformował, że przyczyną odejścia komendanta stołecznego ze stanowiska są "powody rodzinne". - Pod koniec lipca Dariusz Działo złożył raport do komendanta głównego policji, gen. insp. Marka Działoszyńskiego, z prośbą o przeniesienie do jego rodzinnego garnizonu z Lublina, gdzie przebywa jego rodzina - powiedział Sokołowski.

- Nastąpi wymiana - komendant Działo stanie na czele wojewódzkiej komendy lubelskiej, a komendant Domaradzki - Komendy Stołecznej Policji - poinformował.

Według nieoficjalnych informacji portalu tvn24.pl odejście Działo ma związek z "serią konfliktów i słabymi efektami walki z przestępczością". KGP nie potwierdza tych doniesień.

d1fwlo7

Michał Domaradzki urodził się 14 lipca 1973 r. w Skarżysku Kamiennej. Pracę w policji rozpoczął w 1992 r., w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej. W 2004 r. został powołany na stanowisko komendanta powiatowego w tym mieście.

W latach 2006-2008 kierował komendą powiatową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Później objął kierownictwo kieleckiej policji. W 2010 r. otrzymał nominację na pierwszego zastępcę świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach. W 2012 r. powołany na stanowisko I zastępcy komendanta stołecznego policji. Od czerwca 2013 r. - komendant wojewódzki lubelskiej policji.

Z kolei Działo został nowym komendantem stołecznym policji w kwietniu 2013 r. W policji od 1988 r. Od 1992 r. pełnił służbę w pionie kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, gdzie pracował w wydziale operacyjno-rozpoznawczym, a później jako naczelnik zarządu CBŚ w Lublinie. Od 2008 r. pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu ds. kryminalnych. Po kilku miesiącach objął stanowisko lubelskiego komendanta wojewódzkiego policji. W 2011 r. z rąk prezydenta otrzymał nominację na stopień generalski. Od 2012 r. był śląskim komendantem wojewódzkim policji.

d1fwlo7

Podziel się opinią

Share

d1fwlo7

d1fwlo7
Więcej tematów