Trwa ładowanie...
ycipk-85gquk
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Katowice: napadli na policjantów i próbowali zabrać im broń

Policjanci z Katowic zostali napadnięci przez grupę mężczyzn. Podczas napaści próbowano zabrać im broń - poinformowała policja z Katowic. Rannych zostało dwóch policjantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katowice: napadli na policjantów i próbowali zabrać im broń
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
ycipk-85gquk

Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy. - Wezwani na interwencję policjanci z Komisariatu V zatrzymali awanturującego się mężczyznę. Podczas zatrzymania i eskortowania go do radiowozu, policjantów zaatakowało jeszcze kilka innych osób. Ich zachowanie wyraźnie wskazywało, że chcą nie dopuścić do zatrzymania swojego znajomego - poinformowała policja z Katowic.

Na ulicy Morawy napastnicy - jak podaje policja - zaczęli policjantów bić i kopać. - Jeden z nich usiłował zabrać broń palną, chwytając za kaburę - podaje policja.

Policjanci z grupy szybkiego reagowania, którzy wsparli atakowanych funkcjonariuszy, obezwładnili na miejscu dwóch napastników. Trzeciego z nich zatrzymano w jednym z pobliskich mieszkań.

ycipk-85gquk

Trzej zatrzymani to bracia w wieku 19, 20 i 21 lat. Trzeźwieją w policyjnym areszcie. Najprawdopodobniej odpowiedzą za czynną napaść na policjantów. Każdemu z nich grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Ranni w trakcie zdarzenia dwaj policjanci trafili do szpitala.

Jak powiedział rzecznik katowickiej policji Jacek Pytel, oprócz trzech zatrzymanych, w napaści na policjantów uczestniczyło jeszcze kilka innych osób, które po wkroczeniu grupy szybkiego reagowania, rozpierzchły się. - Ustalamy tożsamość tych osób - powiedział Pytel.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-85gquk

ycipk-85gquk
ycipk-85gquk