Trwa ładowanie...
d268mhk

Katolickie kazanie dla rodziny królewskiej

Zwierzchnik Kościoła katolickiego Anglii i Walii, arcybiskup Westminsteru kardynał Comarc Murphy-O'Connor, jako pierwszy od 500 lat duchowny katolicki wygłosił w niedzielę kazanie dla brytyjskiej rodziny królewskiej.
Share
d268mhk

W anglikańskim kościele St. Mary w wiejskiej posiadłości królewskiej w Sandringham, we wschodniej Anglii, królowa Elżbieta II i jej mąż książę Filip wysłuchali kazania arcybiskupa, który apelował w nim o jedność między chrześcijanami.

Kardynał Murphy-O'Connor został zaproszony przez Elżbietę II, która jest nominalnym zwierzchnikiem Kościoła anglikańskiego, do spędzenia weekendu w jej wiejskiej rezydencji w hrabstwie Norfolk i wygłoszenia kazania podczas niedzielnej mszy świętej.

Czuję się wielce zaszczycony, będąc tutaj - powiedział kardynał po mszy. Myślę, że jest to oznaka coraz większej jedności między Kościołami - dodał. Świadczy to o istnieniu dobrych ekumenicznych stosunków, o pragnieniu królowej, by przyczyniać się do dobrych stosunków między Kościołami - podkreślił arcybiskup. (ej)

d268mhk

Podziel się opinią

Share
d268mhk
d268mhk
Więcej tematów