Trwa ładowanie...

Katia Page cierpi na wyjątkową chorobę tzw. grubych nóg. Ich obwód wynosi... 120 cm!

• Katia Page jest 36-letnią kobieta cierpiącą na lipodemię
• Choroba ta sprawia, że tłuszcz kumuluje się w ogromnych ilościach w obszarze nóg i bioder
• Kobieta w internecie opowiada o swojej walce z chorobą

Share
Katia Page cierpi na wyjątkową chorobę tzw. grubych nóg. Ich obwód wynosi... 120 cm!Źródło: facebook.com/Katia-The-Lipedema-Queen
d47ns4r

Katia Page, 36-letnia kobieta chora na lipodemię (tzw. chorobę grubych nóg), od jakiegoś czasu na swoim profilu na Facebooku ukazuje codzienne trudy walki ze swoją chorobą. Lipodemia jest przewlekłą chorobą, wywołaną przez progresywne zaburzenia w metaboliźmie tłuszczy odkładających się głównie w rejonie nóg. Niedawno Amerykanka zdecydowała się dokonać zabiegu usunięcia tłuszczu z nóg, ponieważ ich obwód przekroczył już 135 centymetrów, co zagrażało jej życiu.

Po zabiegu, nogi Katii zmniejszyły się w obwodzie o 15 centymetrów. Teraz wraz z lekarzem prowadzącym jej sprawę omawiają dalszy plan leczenia. Jak mówi doktor Lizzie Gottsegen: Katia jest dopiero na początku swojej drogi. Musimy być cierpliwi, choć widac już pierwsze postępy walki z jej chorobą. Dodaje także, że "gdyby nie podjęła codziennej walki, gdyby nie bandażowała sobie nóg, gdyby nie starała się chodzić i nie zdecydowała się na operację - Katia umarłaby w niedalekiej przyszłości."

(fot. facebook.com/Katia-The-Lipedema-Queen)
Źródło: (fot. facebook.com/Katia-The-Lipedema-Queen)

36-latka wie, że przed nią jeszcze przynajmniej kilka lat walki, zanim lekarzom uda się przywrócić jej nogi do względnej sprawności. Choroba, która stale postępuje w jej organizmie nie ułatwia tego zadania, ale Katia jest dobrej myśli, że jeszcze kiedyś będzie normalnie funkcjonować.

d47ns4r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47ns4r
d47ns4r
Więcej tematów