Trwa ładowanie...
13-02-2007 21:05

Katastrofa w Moskwie: oficjalne wyjaśnienia


Mały prywatny samolot pasażerski Challenger-850 rozbił się podczas startu na lotnisku Wnukowo w Moskwie - poinformowała Federalna Służba Nawigacji Lotniczej (Rosaeronawigacja). W katastrofie nikt nie zginął.
Maszyna udawała się bez pasażerów na planowy przegląd techniczny
do Berlina.

Katastrofa w Moskwie: oficjalne wyjaśnieniaŹródło: AP
d1ur7d3
d1ur7d3

Według Ministerstwa Transportu, na pokładzie maszyny należącej do amerykańskiej kompanii Fort Aero z siedzibą w Moskwie, a wyczarterowanej przez firmę Nabban Investment Inc. z Wysp Dziewiczych, znajdowało się trzech amerykańskich pilotów i rosyjski steward; dwie spośród tych osób odniosły obrażenia, dwie nie ucierpiały.

Rosaeronawigacja podała, że do katastrofy doszło w czasie startu. Gdy maszyna oderwała się od pasa startowego, zapaliła się, przechyliła na prawe skrzydło i runęła na ziemię.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Przypuszcza się, że mógł ją spowodować pożar jednego z silników.

Wypadek wydarzył się ok. 16.50 czasu moskiewskiego (14.50 czasu polskiego), w czasie intensywnych opadów śniegu. Widzialność wynosiła tylko 1200 metrów.

Challenger-850 to 15-miejscowy samolot produkowany przez kanadyjski koncern Bombardier.

Początkowo podawano, że na lotnisku w Moskwie rozbił się Airbus-310 niemieckich linii lotniczych Germanwings. Te jednak natychmiast zdementowały tę informację.

d1ur7d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ur7d3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj