WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Katastrofa śmigłowca w Afganistanie. Zginęło pięciu żołnierzy NATO

Pięciu żołnierzy NATO zginęło, a kolejnych pięciu zostało rannych w katastrofie wojskowego śmigłowca w Kabulu - poinformowało dowództwo międzynarodowych sił w Afganistanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmigłowiec rozbił się podczas lądowania w bazie NATO w Kabulu
Śmigłowiec rozbił się podczas lądowania w bazie NATO w Kabulu (PAP/EPA, Fot: HEDAYATULLAH AMID)
WP

Maszyna, jak wynika z komunikatu, rozbiła się podczas lądowania w bazie NATO w afgańskiej stolicy. Dowództwo międzynarodowych sił w Afganistanie podkreśliło, że był to wypadek. Nie podało narodowości ofiar. Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało jednak, że wśród ofiar śmiertelnych jest dwóch brytyjskich wojskowych.

Od początku międzynarodowej operacji wojskowej w Afganistanie w 2001 roku zginęło 456 brytyjskich żołnierzy.

Wszczęto śledztwo, które ma wyjaśnić przyczynę katastrofy śmigłowca.

WP

Misja bojowa międzynarodowych sił NATO w Afganistanie została zakończona w 2014 roku. Pozostawione w kraju siły szkoleniowe mają sukcesywnie opuszczać ten kraj do końca 2016 roku.

Polub WP Wiadomości
WP
WP