Trwa ładowanie...
d4mff3n
IAR

Katastrofa pociągu z ropą naftową w USA. Ewakuacja dwóch miejscowości

Katastrofa kolejowa i ekologiczna we wschodniej części USA. W stanie Wirginia Zachodnia wykoleił się i wybuchł pociąg towarowy z ponad 100 cysternami z ropą. Nikt nie zginął, ale okoliczne miejscowości ewakuowano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katastrofa pociągu z ropą naftową w USA. Ewakuacja dwóch miejscowości
(Fotolia)
d4mff3n

Do katastrofy doszło w zalesionym i górzystym terenie niedaleko miasta Montgomery. Skład, ciągnięty przez dwie lokomotywy, miał 109 wagonów-cystern. Pociąg jechał z Północnej Dakoty do Yorktown. Zniszczonych zostało co najmniej 14 wagonów. Jedna z cystern wpadła do rzeki. Prawdopodobnie doszło do wycieku. Zamknięto miejscowe wodociągi obsługujące 2 tysiące odbiorców.

Lokalne media opublikowały zdjęcia, na których widać duże płomienie i gęstą chmurę czarnego dymu unoszącą się nad miejscem katastrofy. Strażacy dotychczas nie opanowali całkowicie pożaru.

d4mff3n

Według niepotwierdzonych informacji, pociąg wjechał w dom. Operator kolejowy CSX podaje, że ranna została jedna osoba, która prawdopodobnie wdychała opary ropy, przewożonej w cysternach.

Trzeba było zamknąć znajdującą się w pobliżu katastrofy stację uzdatniania wody z obawy przed skażeniem rzeki Kanawha.

Tuż po katastrofie ewakuowano mieszkańców Adena Village i Bommer. W czasie katastrofy w tym rejonie doszło do ostrego ataku zimy. Miejscami spadło do 8 centymetrów śniegu. Nie wiadomo jednak, czy było to jedną z przyczyn wypadku.

Zobacz również wideo: Katastrofa kolejowa w Pensylwanii

d4mff3n

Podziel się opinią

Share
d4mff3n
d4mff3n
Więcej tematów