Trwa ładowanie...
d4irv2j
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Katastrofa pociągu z ropą naftową w USA. Ewakuacja dwóch miejscowości

Katastrofa kolejowa i ekologiczna we wschodniej części USA. W stanie Wirginia Zachodnia wykoleił się i wybuchł pociąg towarowy z ponad 100 cysternami z ropą. Nikt nie zginął, ale okoliczne miejscowości ewakuowano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katastrofa pociągu z ropą naftową w USA. Ewakuacja dwóch miejscowości
(Fotolia)
d4irv2j

Do katastrofy doszło w zalesionym i górzystym terenie niedaleko miasta Montgomery. Skład, ciągnięty przez dwie lokomotywy, miał 109 wagonów-cystern. Pociąg jechał z Północnej Dakoty do Yorktown. Zniszczonych zostało co najmniej 14 wagonów. Jedna z cystern wpadła do rzeki. Prawdopodobnie doszło do wycieku. Zamknięto miejscowe wodociągi obsługujące 2 tysiące odbiorców.

Lokalne media opublikowały zdjęcia, na których widać duże płomienie i gęstą chmurę czarnego dymu unoszącą się nad miejscem katastrofy. Strażacy dotychczas nie opanowali całkowicie pożaru.

d4irv2j

Według niepotwierdzonych informacji, pociąg wjechał w dom. Operator kolejowy CSX podaje, że ranna została jedna osoba, która prawdopodobnie wdychała opary ropy, przewożonej w cysternach.

Trzeba było zamknąć znajdującą się w pobliżu katastrofy stację uzdatniania wody z obawy przed skażeniem rzeki Kanawha.

Tuż po katastrofie ewakuowano mieszkańców Adena Village i Bommer. W czasie katastrofy w tym rejonie doszło do ostrego ataku zimy. Miejscami spadło do 8 centymetrów śniegu. Nie wiadomo jednak, czy było to jedną z przyczyn wypadku.

Zobacz również wideo: Katastrofa kolejowa w Pensylwanii

d4irv2j

Podziel się opinią

Share

d4irv2j

d4irv2j
Więcej tematów