Trwa ładowanie...
d1o4rjj

Katastrofa lotnicza na Kubie. Na pokładzie byli obcokrajowcy

W katastrofie Boeinga 737 zginęło dwóch Argentyńczyków i załoga samolotu, która w całości składała się z Meksykanów. Kubańskie media podały, że na pokładzie było 105 pasażerów, w tym 5 dzieci. Katastrofę przeżyły 3 osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Piątkowa katastrofa lotnicza jest największą tragedią na Kubie od niemal 30 lat
Piątkowa katastrofa lotnicza jest największą tragedią na Kubie od niemal 30 lat (PAP, Fot: Omara Garcia)
d1o4rjj

Początkowo dokładna liczba ofiar nie była znana, a władze Kuby jeszcze jej nie potwierdziły. Prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel przyznawał, że wygląda na to, iż zginęło bardzo dużo osób. Trwa identyfikacja ciał.

MSZ Argentyny poinformowało, że na Kubie zginęło dwóch Argentyńczyków. Jak zauważa agencja Reuters, na razie nie jest znana dokładna liczba ofiar z meksykańskim obywatelstwem.

d1o4rjj

Dyrektor szpitala Calixto Garcia w Hawanie Carlos Alberto Martinez powiedział agencji, że po katastrofie samolotu przywieziono cztery ranne osoby. Jednej z nich nie udało się uratować. Natomiast trzy pozostałe kobiety są w ciężkim stanie.

Przezydent Kuby Miguel Diaz-Canel przekazał kondolencje rodzinom ofiar lotu z Hawany do Holugin. Złożył je też były prezydent Kuby, a obecnie przewodniczący partii komunistycznej, Raul Castro. W sobotę na Kubie flagi zostały opuszczone do połowy masztu.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Kubańskie władze powołały komisję, która ma to wyjaśnić.

*Zobacz także: Katastrofa ekologiczna w Gdańsku. Miasto już ją odczuwa *

Największa tragedia na Kubie od lat

Boeing 737 został wyprodukowany w 1979 r., a kubańskie linie lotnicze wynajmowały maszynę od małej meksykańskiej firmy Damojh, która poinformowała tylko, że zbiera wszystkie informacje o katastrofie. Natomiast Cubana de Aviacion odmówiła komentarza.

d1o4rjj

Jak zauważa Reuters, piątkowa katastrofa lotnicza jest największą tragedią na Kubie od niemal 30 lat. W 2017 r. w wypadku wojskowego samolotu zginęło 8 osób. W 2010 r. na Kubie rozbił się samolot pasażerski z 68 pasażerami. Największa katastrofa lotnicza na Kubie miała miejsce w pobliżu Hawany w 1989 r. Wtedy zginęło 126 osób.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1o4rjj

Podziel się opinią

Share

d1o4rjj

d1o4rjj
Więcej tematów