WP
APTNZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Katastrofa kolejowa w Indiach - co najmniej 61 zabitych

Co najmniej 61 osób zginęło, a 125 zostało rannych w nocy z niedzieli na poniedziałek w katastrofie kolejowej w Bengalu Zachodnim, stanie na północnym-wschodzie Indii. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku, aczkolwiek władze nie wykluczyły sabotażu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katastrofa kolejowa w Indiach - co najmniej 61 zabitych
(AFP)
WP

Do katastrofy doszło na stacji kolejowej w miejscowości Sainthia, około 200 km na północ od Kalkuty. Na stojący na peronie pociąg pasażerski wjechał z dużą prędkością ekspres.

W wyniku kolizji całkowitemu zniszczeniu uległy dwa wagony pasażerskie i wagon bagażowy.

Zebrani wokół wraków rozbitych wagonów okoliczni mieszkańcy desperacko usiłowali wydostać stamtąd uwięzionych ludzi, zanim na miejsce katastrofy przybyły ekipy ratunkowe z ciężkim sprzętem - pisze agencja Associated Press. Uderzenie było tak silne, że dach jednego z wagonów poszybował w powietrze, lądując na wiadukcie nad torami.

WP

Według mieszkańców, ekipy ratunkowe dotarły na miejsce katastrofy dopiero po trzech godzinach.

Przedstawiciel policji w Bengalu Zachodnim powiedział, że liczba ofiar śmiertelnych najprawdopodobniej wzrośnie. Jak dodał, nie wiadomo, ile osób zostało uwięzionych we wrakach rozbitych wagonów.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy, aczkolwiek minister ds. kolei Mamata Banerjee nie wykluczył, że doszło do kolejnego aktu sabotażu. Przed dwoma miesiącami wykoleił się pociąg, w wyniku czego zginęło 145 osób. Władze obarczyły za katastrofę maoistowskich rebeliantów.

Indyjskie koleje należą do najbardziej przestarzałych i niebezpiecznych na świecie.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP