Trwa ładowanie...
20-03-2009 11:20

Kasjerka z Biedronki zsikała się, siedząc przy kasie

Wniosek do sądu grodzkiego o ukaranie za
nieumyślne złamanie przepisów o zapewnieniu higienicznych warunków
pracy złoży prawdopodobnie inspekcja pracy wobec kierowniczki
sklepu Biedronka w Elblągu, która nie pozwoliła swej pracownicy skorzystać z toalety - poinformował inspektor Eugeniusz Dąbrowski.

Share
Kasjerka z Biedronki zsikała się, siedząc przy kasieŹródło: PAP
d1hyeoo

Chodzi o incydent, do którego doszło w Biedronce na początku marca. Kasjerka twierdziła, że kierowniczka nie pozwoliła jej opuścić miejsca pracy, by pójść do toalety. Kobieta zsikała się, siedząc przy kasie.

"Super Express" napisał w czwartek, że kasjerka, którą spotkał przykry incydent w sklepie, teraz odbiera anonimowe telefony z groźbami. Na skutek tych doniesień właściciel sklepów Biedronka zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa wobec kobiety.

Państwowa Inspekcja Pracy w Elblągu zakończyła dochodzenie w sprawie ewentualnego mobbingu w sklepie wobec kasjerki. - Inspektorzy ustalili, że do mobbingu nie doszło, a zdarzenie nie miało charakteru umyślnego czy złośliwego, ale incydentalny, a nawet przypadkowy - powiedział inspektor Dąbrowski.

Według PIP kasjerka sygnalizowała kierowniczce, iż chce skorzystać z toalety i musi opuścić miejsce pracy. Jak ustalili inspektorzy, kierowniczka poleciła innej pracownicy, która układała towar, aby ją zastąpiła. Kobieta wykładała przez około 10 minut artykuły, a w tym czasie doszło do incydentu przy kasie.

d1hyeoo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hyeoo
d1hyeoo
Więcej tematów