Trwa ładowanie...

Karkonosze: GOPR znalazł ciało turysty z Niemiec

Carsten V. zaginął w polskich górach w styczniu. Od tamtej pory ratownicy GOPR regularnie patrolowali rejon, w którym telefon Niemca logował się po raz ostatni. Teraz, gdy większość śniegu stopniała, ratownikom udało się znaleźć ciało 33-latka.
Share
Zwłoki znaleziono przy zboczu Małego Szyszaka.
Zwłoki znaleziono przy zboczu Małego Szyszaka.Źródło: RatownictwoGorskie.pl
d4a5ipm

Wirtualna Polska informowała w styczniu, że turysta z Niemiec - widziany ostatnio w Karpaczu w pobliżu Domu Śląskiego - wybierał się na Śnieżkę.

Kiedy przez dwa dni rodzina nie mogła się z nim skontaktować, zaalarmowała niemiecki konsulat, a ten karkonoską grupę Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

d4a5ipm

Bliscy Niemca informowali, że mężczyzna lubi podróżować samodzielnie, ale zawsze jest dobrze przygotowany. Podkreślali, że ma profesjonalny sprzęt i doświadczenie.

Niestety, ślad po nim zaginął. Po raz ostatni nawiązał kontakt z rodziną spod schroniska Dom Śląski w rejonie Śnieżki. Tam zrobił sobie zdjęcie, które przesłał bliskim. Później ruszył w góry, w których panowały złe warunki i padał gęsty śnieg.

Kilka metrów śniegu

Goprowcy regularnie wychodzili w poszukiwaniu turysty z Niemiec. Patrole jeździły na szlakach i poza nimi. Żadna z akcji nie przyniosła jednak rezultatu.

d4a5ipm

Teraz GOPR poinformował, że dzięki stopnieniu dużej części śniegu, poszukiwania były dużo prostsze.

Niestety turysta nie żyje. - Zwłoki 33-latka znajdowały się przy zboczu Małego Szyszaka, w rejonie rzeki Podgórna. To bardzo trudny teren poza szlakami - cytuje naczelnika grupy karkonoskiej GOPR Sławomira Czubaka TVN24.

Teorii dotyczących przyczyn śmiertelnego wypadku jest wiele. Czubak podkreśla jednak, że pokrywa śnieżna w tamtym rejonie dochodziła w styczniu do kilku metrów i stanowiła ogromne zagrożenie.

Źródło: WP, ratownictwogorskie.pl, tvn24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a5ipm

Podziel się opinią

Share
d4a5ipm
d4a5ipm
Więcej tematów