Trwa ładowanie...
d1vzblt

Kareoke w Turkmenistanie

d1vzblt
d1vzblt
Konkurs strojów polskich ( )
Źródło: Konkurs strojów polskich ( )

Hymny, wiersze, pieśni i tańce złożyły się na program obchodów święta niepodległości, przygotowany przez Polaków w Turkmenistanie. Do restauracji, w której odbywały się uroczystości przybyło 120 gości, w tym dwóch księży i przedstawiciel OBWE.

Po odegraniu hymnu turkmeńskiego i polskiego oraz wspólnej modlitwie rozpoczął się program artystyczny, na który złożyły się pieśni narodowe (rota), wiersze i tańce.
- Tańce były tylko turkmeńskie, bo polskich nie mamy gdzie trenować. Nie mamy się też na kim wzorować - wyjaśnił główny organizator obchodów - Walenty Tyszkiewicz - Były też wiersze w języku turkmeńskim, głównie o naszym Wielkim Wodzu - Supermuracie Turkmenbaszy, który wprowadził nas w Złoty Wiek Turkmenii - dodaje Tyszkiewicz.
W drugiej części wieczoru odbył się konkurs strojów polskich i piosenek kareoke. Nie zabrakło też konkursów dla dzieci.

Uroczystość zorganizowana została ze środków własnych (uczestnicy złożyli się po trzy dolary na osobę) oraz z dofinansowania udzielonego przez ambasadę RP w Kijowie.

d1vzblt

Wbrew pozorom zorganizowanie obchodów jakiegokolwiek święta europejskiego nie jest w Turkmenistanie łatwe.
- Wszystkie święta w Turkmenistanie związane są z tradycjami azjatyckimi i religią muzułmańską - tłumaczy Tyszkiewicz. Koncertów muzyki europejskiej w ogóle nie ma. Gdyby nie organizowane przez nas uroczystości, Polacy nie mieliby możliwości normalnej rozrywki, ani dorośli ani dzieci. Dzięki takim spotkaniom staliśmy się jak jedna wielka rodzina - kończy prezes Polskiego Centrum w Turkmenistanie. (pat)

d1vzblt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vzblt
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj