Trwa ładowanie...
de222ya

Kardynał oskarżony o pedofilię stanął przed sądem

Eskortowany w tłumie przez kilkunastu policjantów stawił się przed sądem w Melbourne watykański prefekt Sekretariatu ds. Ekonomii kardynał George Pell. Rozpoczął się tam w środę jego proces, w którym oskarżony jest o pedofilię przed wieloma laty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kardynał George Pell
Kardynał George Pell (East News)
de222ya

76-letni kardynał Pell, bliski współpracownik papieża Franciszka, urlopowany przez niego na czas procesu, jest najwyższym rangą dostojnikiem kościelnym, któremu postawiono takie zarzuty i wytoczono proces karny.

Pierwsze wstępne posiedzenie sądu było krótkie, a termin następnej rozprawy wyznaczono na 6 października.

Jak zapowiedział przed rozprawą adwokat purpurata Robert Richter, kardynał będzie zapewniał przed sądem o swojej niewinności i odrzuci wszystkie oskarżenia. Ich szczegółów nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że zarzuty dotyczą wielu czynów, o które oskarża dostojnika grupa osób.

de222ya

Przed gmachem sądu byli zarówno jego przeciwnicy, jak i zwolennicy. Wśród tych drugich stała kobieta z transparentem "Dziękuję za pomoc dla mojej rodziny"- relacjonuje gazeta "Herald Sun" z Melbourne. Odnotowuje, że w związku z przybyciem watykańskiego dostojnika do sądu doszło tam do scen chaosu.

Pod koniec czerwca, gdy kardynał Pell postawiony został w stan oskarżenia, na konferencji prasowej w Watykanie oświadczył, że padł ofiarą "nieustannej zaciekłości".

- Jestem zadowolony, że będę wreszcie mógł bronić się przed sądem. Powtarzam, że nie jestem winny zarzucanych mi czynów - powiedział wtedy. Oskarżenia nazwał "fałszywymi".

- Sama myśl o wykorzystywaniu seksualnym budzi mój wstręt - zapewnił.

Kard. George Pell wyraził przekonanie, że proces da mu możliwość oczyszczenia jego imienia i powrotu do pracy w Rzymie.

Proces, obserwowany przez media z całego świata, będzie zapewne trwał miesiącami - zauważają watykaniści

de222ya

Podziel się opinią

Share
de222ya
de222ya