Trwa ładowanie...
d46fms1

Kard. Dziwisz: w Wadowicach wszystko się zaczęło

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz witając w sobotę, po włosku i po polsku, Benedykta XVI na wadowickim rynku zacytował słowa Jana Pawła II: "Tu, w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło".
Share
d46fms1

Wystąpienie metropolity krakowskiego kard. Dziwisza

* Mówi kardynał Dziwisz*

d46fms1

"Ojcze Święty, to słowa twojego poprzednika, Jana Pawła II. Tu, 18 maja 1920 roku zaczęła się historia, która trwa. Ta historia ma imię, nazwisko i twarz. To historia Karola Wojtyły" - powiedział kard. Dziwisz.

Podkreślił, że w tę historię wpisuje się pobyt Ojca Świętego w rodzinnym domu i mieście Jana Pawła II. "Dziękujemy za wspaniały dar twojej obecności w Wadowicach i w Polsce" - powiedział kard. Dziwisz. "Witamy Cię równie serdecznie, jak witany był zawsze tu, w tym mieście wielki Wadowiczanin. Witamy Cię jako Pasterza Kościoła powszechnego".

Jak zaznaczył metropolita krakowski, obecność Ojca Świętego umacnia wiarę Polaków. "Umacnia nasze poczucie przynależności do wspólnoty ludu Bożego. Umacnia nas w drodze do domu Ojca - powiedział.

Zapożyczając Twoich słów, Ojcze Święty, mówimy: "Możemy być pewni, że nasz ukochany Papież stoi teraz w oknie domu Ojca, widzi nas i nam błogosławi" - mówił kard. Dziwisz. Prosimy również o Twoje błogosławieństwo, by to, co się zaczęło w życiu każdego z nas, dopełniło się w blasku Bożej miłości - dodał wieloletni przyjaciel i najbliższy współpracownik Jana Pawła II.

W spotkaniu z Ojcem Świętym na wadowickim rynku uczestniczyło ponad 25 tys. osób. Wierni pozdrawiali papieża skandując: "Witamy Ciebie!", "Kochamy Ciebie!", "Benedetto!". Przemówienie metropolity krakowskiego kilkakrotnie przerywały oklaski.

d46fms1

Podziel się opinią

Share
d46fms1
d46fms1
Więcej tematów