Trwa ładowanie...

Karambol na drodze krajowej. 12 osób rannych

12 osób zostało rannych w wypadku na DK 5 w dolnośląskich Prusicach. W niedzielę w okolicach godziny 21 zderzyły się tam 4 auta osobowe. - Z niewyjaśnionych przyczyn kierowca auta osobowego zjechał na przeciwległy pas ruchu. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Od kierowcy została pobrana krew w celu ustalenia czy był pod wpływem alkoholu - powiedział Wirtualnej Polsce oficer prasowy st. asp. Piotr Dwojak z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.
Share
Karambol na drodze krajowej. 12 osób rannych
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
dnqwskd

Do groźnego wypadku doszło w województwie dolnośląskim na drodze z Wrocławia do Poznania. - Na wysokości miejscowości Prusice kierowca osobówki z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Doszło do zderzenia czterech aut, rannych zostało 12 osób, w tym 7 dzieci - powiedział WP st. asp. Piotr Dwojak.

Na miejscu wypadku natychmiast pojawił się helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, 4 karetki i 7 zastępów straży pożarnej. Obrażenia większości osób poszkodowanych w wypadku nie są poważne. - Jedna osoba ma złamany obojczyk, reszta osób ma lekkie obrażenie - powiedział Dwojak.

W tej chwili trwa ustalanie przyczyn wypadku. - Nie wiadomo z jakich przyczyn kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu. Od kierowcy została pobrana krew w celu ustalenia czy nie prowadził przypadkiem pod wpływem alkoholu. Reszta osób prowadzących była trzeźwa - dodał Dwojak.

dnqwskd

Droga krajowa nr 5 była zablokowana przez około trzy godziny. Policja wytyczyła objazdy przez Prusice i Oborniki Śląskie.

Zobacz również: Karambol na A4. Jest ofiara śmiertelna

dnqwskd

Podziel się opinią

Share
dnqwskd
dnqwskd
Więcej tematów