Trwa ładowanie...

Potężny karambol. Zderzyło się nawet kilkadziesiąt aut

Karambol na drodze S74 w kierunku od Cedzyny na Kielce. Według najnowszych informacji zderzyło się tam około 40 samochodów. Na miejscu pracowały służby, droga przez wiele godzin była całkowicie zablokowana.

Potężny karambol. Zderzyło się nawet kilkadziesiąt autPotężny karambol. Zderzyło się nawet kilkadziesiąt autŹródło: PAP, fot: Piotr Polak
d23mp72
d23mp72

Do wypadku doszło w poniedziałek po godzinie 6. - O godzinie 6.40 wpłynęło do nas zgłoszenie, że doszło do zdarzenia drogowego. Wciąż jest za wcześnie na szczegóły - mówiła zaraz po wypadku w rozmowie z Wirtualną Polską mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Jak wynikało ze wstępnych informacji, w karambolu mogło brać udział kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt pojazdów.

Źródło: Piotr Polak, PAP
miejsce wypadku

Osiem osób zostało rannych

Jak informowała straż pożarna, która prowadzi na miejscu działania, pojazdy stoją na odcinku kilku kilometrów. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że w zdarzeniu uczestniczyły 24 pojazdy. Poszkodowane zostały cztery osoby - przekazał oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach w rozmowie z PAP.

d23mp72

Po godzinie 9 służby przekazały kolejną informację. - Na drodze zderzyło się 40 pojazdów. 24 auta zostały poważnie uszkodzone, a 16 ma drobne uszkodzenia -  przekazał rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach st. kpt. Marcin Bajur. Dodał także, że zwiększył się też bilans poszkodowanych w karambolu. - Osiem osób wymagało pomocy. Cztery na początku i cztery, które w trakcie prowadzonych działań zgłosiły do strażaków - przekazał Bajur. Dwie ranne osoby przetransportowano do szpitala.

miejsce wypadku PAP
miejsce wypadkuŹródło: PAP, fot: Piotr Polak

- Dostaliśmy wezwanie, że zderzyły się samochody. Po dojeździe okazało się, że to znaczny karambol - mówiła w rozmowie z TVN24 Beata Gizowska, rzeczniczka straży pożarnej w Kielcach.

- Ciężko przypuszczać, co było przyczyną, ale myślę, że warunki pogodowe, które się gwałtownie zmieniają, spowodowały ten karambol – dodaje.

d23mp72

W Świętokrzyskiem od rana panują trudne warunki. Mgła i śliskie drogi utrudniają jazdę kierowcom.

Droga po wypadku jest zablokowana. Wyznaczono objazd

Droga w miejscu wypadku w stronę Kielc została całkowicie zablokowana na kilka godzin. Na miejscu pracowały służby. Dla kierowców dostępny był objazd.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad tuż po godzinie 14. droga w miejscu wypadku była całkowicie przejezdna.

d23mp72
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d23mp72
Więcej tematów