Trwa ładowanie...
Kancelaria Sejmu opublikowała nagranie z posiedzenia w Sali Kolumnowej

Kancelaria Sejmu opublikowała nagranie z posiedzenia w Sali Kolumnowej

Kancelaria Sejmu, po uzyskaniu opinii odpowiednich organów wymiaru sprawiedliwości, publikuje nagranie z kamery bezpieczeństwa z 33. posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej. - W górnym lewym rogu nagrania widać osoby, które nie powinny brać udział w głosowaniu - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską jeden z posłów Platformy Obywatelskiej.

Share
dluw0qo

Dwugodzinne nagranie rozpoczyna się od momentu inauguracji przeniesionego z sali plenarnej posiedzenia. Nie zarejestrowano dźwięku. W pierwszych minutach widać Salę Kolumnową wraz ze wszystkimi krzesłami i posłów znajdujących się w sali. Kolejne ujęcie to najazd z góry na drzwi do sali kolumnowej. Widać na nim jak Straż Marszałkowska wpuszcza do sali parlamentarzystów. Później odbywają się głosowania.

Sprawa dotyczy wydarzeń z 16 grudnia 2016 roku. Gdy posłowie opozycji zajęli mównicę sejmową, reszta Sejmu kontynuowała obrady w Sali Kolumnowej. Kontrowersje wywołało zwłaszcza przegłosowanie ustawy budżetowej.

dluw0qo

Okupacja sali plenarnej przez polityków opozycji potrwa do 11 stycznia

Opozycja zwracała uwagę, że nie można jednoznacznie stwierdzić, czy wzięła w nim udział wystarczająca liczba posłów, by stwierdzić ich ważność. Domaga się powtórzenia głosowania.

Okupacja sali plenarnej trwa do dziś. Posłowie zapowiedzieli, że pozostaną w niej przynajmniej do 11 stycznia - daty rozpoczęcia kolejnego posiedzenia Sejmu. Taką decyzję podjął zarząd Platformy Obywatelskiej. O dacie 11 stycznia mówił też Ryszard Petru z Nowoczesnej.

dluw0qo

Podziel się opinią

Share
dluw0qo
dluw0qo
Więcej tematów