PolskaKampania Walki z Głodem

Kampania Walki z Głodem


Średnio co drugie dziecko w Polsce jest
niedożywione. Polski Czerwony Krzyż rozpoczął czwartą
edycję "Kampanii Walki z Głodem".

Kampania Walki z Głodem
Źródło zdjęć: © PAP | Piotr Rybarczyk

"Celem akcji jest uświadomienie, że problem głodu dotyczy nie tylko krajów Trzeciego Świata. Wystarczy się rozejrzeć dokoła, aby zobaczyć głodnych ludzi tu, w Polsce" - powiedziała sekretarz generalny zarządu głównego PCK, Scholastyka Śniegowska.

Kampania będzie prowadzona w całej Polsce. Jej przebieg w stolicy i w pozostałych miastach kraju będzie się nieco różnił.

W Warszawie PCK we współpracy z restauracją "Honoratka" realizuje akcję "Koperta". To nowy sposób pozyskiwania funduszy przez PCK. W "Honoratce" wyłożono na stoły koperty z logo i opisem kampanii. Każdy, kto zechce przyłączyć się do niej, będzie mógł włożyć dowolną kwotę do koperty, a następnie oddać ją kelnerowi lub wrzucić do skrzynki z logo Światowego Dnia Walki z Głodem.

Pomiędzy 15 a 17 października na Podzamczu w godzinach: 12-17 będą wydawane darmowe posiłki. Dodatkowo 16 października - podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Żywienia i Walki z Głodem, będzie można zmierzyć sobie ciśnienie, obejrzeć pokazy pierwszej pomocy, występy zespołów muzycznych i wystawę na temat działań związanych z walką z głodem.

Każdy, kto chce wspomóc działania PCK może wpłacać pieniądze na konto kampanii, przesłać sms, bądź wziąć udział w aukcji internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej PCK: www.pck.org.pl.

Lokalne oddziały PCK przygotowały akcję "Koperta", zbiórki darów rzeczowych, kampanię "Żywienie osób potrzebujących", kampanię edukacyjną w szkołach oraz akcję "Chleb" - pieniądze uzyskane ze sprzedaży pieczywa, przekazanego nieodpłatnie przez piekarzy, podobnie jak w innych przypadkach, zostaną przekazane na cel kampanii.

"Osiągnęliśmy ogromny sukces w dożywianiu. W 2002 roku PCK wydało około 770 tys. posiłków na terenie całego kraju, ale to i tak kropla w morzu potrzeb" - poinformował Michał Mikołajczyk z PCK.

Według PCK, w zależności od regionu Polski, 30-70% dzieci w wieku szkolnym jest niedożywionych i procent ten stale wzrasta. Liczbę dzieci, które obecnie wymagają pomocy PCK szacuje na 600 tys.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)