Trwa ładowanie...

Kalisz. Zatłukł babcię pałką teleskopową. Usłyszał wyrok

Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał w czwartek wyrok we wstrząsającej sprawie zabójstwa 82-letniej kobiety. Zatłukł ją pałką teleskopową jej 25-letni wnuk.
Share
Kalisz. Zatłukł babcię pałką teleskopową. 25-latek (na zdjęciu stoi) usłyszał wyrok
Kalisz. Zatłukł babcię pałką teleskopową. 25-latek (na zdjęciu stoi) usłyszał wyrokŹródło: PAP
d3q5pw0

25-letni mężczyzna usłyszał w czwartek wyrok 25 lat więzienia. Zgodnie z decyzją sądu o przedterminowe warunkowe zwolnienie skazany będzie mógł się ubiegać po 20 latach.

- Z opisu czynu wyraźnie wynika, że 25-latek chciał pozbawić swoją babcię życia - powiedział sędzia Sądu Okręgowego w Kaliszu Marek Urbaniak. Zdaniem sądu zachowanie oskarżonego było brutalne i okrutne.

- Zabił osobę starszą, nad którą miał absolutną przewagę fizyczną; sposób jego działania był odrażający - powiedział sędzia Urbaniak podczas uzasadnienia wyroku.

d3q5pw0

Przypomnijmy, że do zabójstwa doszło w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Konopnickiej w Kaliszu 27 września 2019 r. Zabójca mieszkał tam razem ze swoimi rodzicami i babcią.

Zabójstwo 82-latki. Z domu uciekli rodzice 25-latka

25-latek był w domu sam. Jego matka wyprowadziła się do swojej siostry dwa dni wcześniej, bo syn groził jej śmiercią. W domu nie było także ojca mężczyzny, który poprzedniego dnia poszedł przenocować na działce, by uniknąć konfrontacji z synem.

- Mężczyzna bał się o swoje życie, ponieważ syn chodził po mieszkaniu z dwiema pałkami teleskopowymi i mówił, że szykuje się na ojca i go zabije - relacjonował sędzia.

d3q5pw0

Niespodziewanie do domu wróciła babcia 25-latka, która wcześniej przebywała u swojej siostry w Krakowie. Kobieta schroniła się w swoim pokoju. Nie na długo.

W nocy 25-latek dopadł i zabił babcię. Zadał jej 17 ciosów pałką w głowę i twarz.

- Pokrzywdzona krzyczała i broniła się, zasłaniając twarz rękami, o czym świadczą doznane obrażenia. W wyniku najsilniejszego uderzenia, którego siła była podobna do siły zderzenia w wypadku komunikacyjnym, pokrzywdzona zmarła - stwierdził sędzia, przedstawiając przebieg zbrodni.

Zabójstwo 82-latki. Mężczyzna był już karany za znęcanie się nad rodziną

25-latek przed sądem nie przyznał się do winy. Trzykrotnie zmieniał zeznania. Sądowi powiedział, że wie, kto to zrobił, ale nie może powiedzieć, ponieważ boi się o swoje życie. Twierdzi, że w nocy, kiedy doszło do zabójstwa, był poza domem, a gdy wrócił, zastał babcię leżącą w przedpokoju w kałuży krwi.

d3q5pw0

Mówił, że nie próbował ratować babci, bo "nie oddychała i nie ruszała się". - Byłem po amfetaminie i postanowiłem czekać, aż mama wróci z pracy. Wydawało mi się, że nie ma dla babci ratunku - przekonywał.

Rodzice oskarżonego odmówili składania zeznań.

Mężczyzna był już wcześniej karany - za znęcanie się nad członkami rodziny, w tym swoją babcią. Wiadomo było też, że jest uzależniony od środków odurzających.

Wyrok jest nieprawomocny. Sąd wyraził zgodę na publikację wizerunku oskarżonego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3q5pw0

Podziel się opinią

Share
d3q5pw0
d3q5pw0
Więcej tematów