Trwa ładowanie...
d15q50i

Kalisz będzie pierwszy na liście w stolicy

Rada Krajowa SLD udzieliła rekomendacji posłowi Sojuszu Ryszardowi Kaliszowi do startu w wyborach do Sejmu z pierwszego miejsca na liście wyborczej koalicji Lewica i Demokraci w Warszawie - poinformował lider
mazowieckiego SLD Jacek Pużuk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kalisz będzie pierwszy na liście w stolicy
(WP.PL)
d15q50i

Drugie miejsce na liście LiD w Warszawie otrzymała Katarzyna Piekarska, trzecie - szef krajowej młodzieżówki SLD Grzegorz Pietruczuk. Kolejne miejsca zajęli Waldemar Marszałek, Andrzej Półrolniczak, Tomasz Kalita; ostatnie przypadło Piotrowi Gadzinowskiemu. Rada Krajowa SLD zarekomendowała także Marię Longinę Kaczmarską na kandydatkę do Senatu w okręgu warszawskim.

W okręgu płocko-ciechanowskim liderem listy będzie Jolanta Szymanek-Deresz. Kolejne miejsca zajęli Paweł Obermeyer, Zbigniew Kruszewski, Marek Kiwit. O fotel senatora w tym okręgu walczyć będzie Arkadiusz Iwaniak.

W okręgu radomskim pierwsze miejsce otrzymał Marek Wikiński, drugie - Danuta Grabowska. Do Senatu RP kandydować będzie Waldemar Kaczmarski.

d15q50i

W Siedlcach liderem listy LiD została dotychczasowa posłanka Stanisława Prządka. Na drugim miejscu znalazł się Jan Hawrylewicz. Ostatnią pozycję zajął Paweł Zeitz. O miejsce w Senacie RP rywalizować będą Maciej Drabio, Jan Górski, Ryszard Załuska.

W tzw. Wianuszku, czyli około-warszawskim okręgu nr 20 za Markiem Papugą (numer jeden na liście) kandyduje były wojewoda mazowiecki Leszek Mizieliński, trzecie miejsce zajmuje Robert Smoleń, kolejne Henryk Oleksiak. Na ostatnim znalazł się Konrad Gołota.

Zdaniem Jacka Pużuka wszyscy kandydaci są gwarancją nadziei na dobre rządy i normalność, abyśmy mogli bez niepokoju myśleć o lepszej przyszłości.

d15q50i

Podziel się opinią

Share
d15q50i
d15q50i