Trwa ładowanie...
d40opf4

Kalinowski: _w sprawie okresu przejściowego na zakup ziemi zabrakło realizmu_

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego - Jarosław Kalinowski przyznał, że w stanowisku, jakie Polska zajęła w rozmowach akcesyjnych z Unią Europejską w sprawie okresu przejściowego na zakup ziemi zabrakło realizmu.

Share
d40opf4

W poniedziałkowym wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia Kalinowski powiedział jednak, że okres ochronny powinien być dość długi, aby uniknąć spekulacji ziemią po wejściu Polski do Unii. Jego zdaniem, Polska upiera się przy 18-letnim okresie przejściowym bez dostatecznej argumentacji.

W Polsce trzeba wprowadzić prawne instrumenty polityki strukturalnej, które utrudnią cudzoziemcom kupno ziemi rolniczej. Rozwiązania takie istnieją na przykład we Francji, gdzie - zdaniem Kalinowskiego - cudzoziemiec praktycznie nie może kupić ziemi.

Prezes PSL podkreślił, że ewentualne wejście Polski do Unii w roku 2004 będzie zależało od sytuacji gospodarczej Polski i od wyniku wrześniowych wyborów. Dodał, że trzeba zmienić politykę gospodarczą. Będzie to możliwe, jeśli nowy rząd odważy się na odejście od dotychczasowej polityki monetarnej. (aka)

d40opf4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40opf4
d40opf4
Więcej tematów