Trwa ładowanie...
d2inc5b

Kalejdoskop gospodarczy - 4 lipca

- Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT).

Share
d2inc5b

- Najpoważniejszym kandydatem na ministra finansów jest były minister finansów Grzegorz Kołodko - twierdzą źródła rządowe.

- Sejmowa Komisja Gospodarki zwróciła się do prezesa Rady Ministrów z postulatem opracowania i wdrożenia długofalowego programu naprawczego w branży stoczniowej - poinformował PAP w czwartek przewodniczący Komisji Gospodarki Adam Szejnfeld.

- Banki powinny pobierać 4% prowizję za administrowanie kredytami mieszkaniowymi refundowanymi przez Skarb Państwa - uznały połączone komisje Finansów Publicznych i Infrastruktury.

- Wiceprezes NBP Andrzej Bratkowski zdementował podaną w czwartek przez wiceminister finansów Halinę Wasilewską-Trenkner informację, że NBP i Ministerstwo Finansów prowadzą prace nad koncepcją dewaluacji złotego.

d2inc5b

- Maksymalny poziom pomocy z funduszu Sapard na zwiększenie różnorodności produkcji gospodarstw rolnych nie może przekroczyć 50% kosztów przedsięwzięcia, ale nie więcej niż 50 tys. zł - wynika z informacji o programie dla rolników.

- Maksymalny poziom pomocy z funduszu Sapard na restrukturyzację produkcji mleka nie może przekroczyć 50% kosztów przedsięwzięcia, ale nie więcej niż 85 tys. zł - wynika z informacji o programie przygotowanej dla rolników przez ARiMR.

- Maksymalny poziom wsparcia z programu Sapard na modernizację gospodarstw specjalizujących się w produkcji bydła nie może przekroczyć 50% kosztów przedsięwzięcia, ale nie więcej niż 50 tys. zł - czytamy w informacji dla rolników o programie.

- Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych (PKPP) zwróci się do prezydenta o zawetowanie ustawy o zmianie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji - zapowiedziała na czwartkowej konferencji prezes Konfederacji, Henryka Bochniarz.

d2inc5b

- Agencja Rynku Rolnego nie będzie komentować wniosku wicepremiera, ministra rolnictwa Jarosława Kalinowskiego do premiera o odwołanie prezesa Jana Sobieckiego - poinformowała PAP rzeczniczka Agencji, Iwona Ciechan.

- Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Daewoo-FSO zgodziło się warunkowo na wniesienie do New Small Company (NSC)- tworzonej na bazie Daewoo-FSO - majątku o wartości od 1,157 mld zł do 1,331 mld zł.

- Wyniki czerwcowej emisji polskich obligacji na rynek amerykański są zadowalające tym bardziej, że przeprowadzana została ona w niesprzyjających warunkach - uważa wiceminister finansów Andrzej Raczko.

- Ernst & Young nie zgadza się z zarzutami mediów o nieprawidłowe wykonanie audytu Stoczni Szczecińskiej i Porty Holding oraz o niedostrzeżenie niebezpieczeństwa utraty płynności finansowej - poinformował w czwartek rzecznik audytora Bartłomiej Pawlak.

d2inc5b

- Opłata skarbowa za wydanie zezwolenia na rozpoczęcie działalności gospodarczej wyniesie 600 zł, a nie jak proponowała senacka komisja senacka 300 zł - postanowił Senat.

- Rada Europejskiego Banku Centralnego (EBC) pozostawiła w czwartek bez zmian podstawowe stopy procentowe - poinformował w czwartek bank w komunikacie.

- Wyciszenie konfliktu wokół NBP leży w interesie rządu, gdyż niezależność banku centralnego jest światowym standardem - uważa wiceminister finansów Halina Wasilewska-Trenkner.

- Złoty osłabił się w czwartek w porównaniu ze środowym zamknięciem o 4,8 gr wobec dolara i 3,7 gr wobec euro po informacji, że NBP i MF pracują nad koncepcją dewaluacji złotego.

d2inc5b

- Przepis o odpowiedzialności osób zobowiązanych do zgłoszenia wniosku o upadłość jest zgodny z konstytucją - orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny. Trybunał odpowiedział na połączone pytanie prawne Sądu Rejonowego w Szczecinie oraz skargę konstytucyjną Marcina K.

- Polska powinna przyspieszyć prywatyzację i obniżyć wydatki, aby w ten sposób stworzyć warunki do obniżenia kosztów kredytów i pomóc gospodarce wyjść ze stanu spowolnienia - zalecają eksperci Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

- Analitycy banku inwestycyjnego Morgan Stanley (MS) uważają, że minister pracy Jerzy Hausner ma wymagane kwalifikacje do objęcia urzędu po ministrze finansów Marku Belce, który nieoczekiwanie podał się do dymisji we wtorek.

- 1 mld 600 mln złotych będzie kosztowała realizacja Wieloletniego Planu Inwestycyjnego dla miasta Wrocławia na lata 2002 - 2006. Środki te mają pochodzić z budżetu miasta i spółek komunalnych oraz z funduszy Unii Europejskiej. (aka)

d2inc5b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2inc5b
d2inc5b
Więcej tematów