Trwa ładowanie...
d3n3vyc

Kajetan Poznański chciał pisać o kanibalizmie do „Polityki”

•„Polityka” dotarła do konspektów artykułów o kanibalizmie autorstwa Kajetana Poznańskiego
•Poznański pytał w nich retorycznie m.in., jaka jest różnica między mięsem kurczaka a mięsem człowieka.
• Konspekty zostały przekazane policji i prokuratorze, które tworzą portret psychologiczny podejrzewanego o brutalne morderstwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kajetan Poznański chciał pisać o kanibalizmie do „Polityki”
(Europol)
d3n3vyc

Artykuły, które Poznański chciał opublikować w „Polityce” dotyczyły historii kanibalizmu, a jego tezy był dość „osobliwe”. Uwagę przykuwają już same tytuły: "Słynni smakosze – między Rzymem a Hannibalem Lecterem" czy "Jak być dobrym mięsożercą". Niedoszły autor pytał w nich: "Gdybyśmy pominęli chrześcijańską doktrynę, jaka jest moralna różnica między zjedzeniem kurczaka a człowieka?" oraz "Cóż jest takiego złego w zjedzeniu ludzkiego mięsa?".
„Polityka” odnalazła w swoich archiwach konspektywspomnianych tekstów, które zaproponował Kajetan Poznański podczas stażu, jaki odbywał kilka lat temu w tygodniku. Żaden z jego tekstów nie został jednak wówczas opublikowany, jednak mimo tego „Polityka” zdecydowała się opublikować konspekty w swoim najnowszym numerze.
Staż, który Poznański odbył w „Polityce” nie był jego pierwszym kontaktem z mediami. 27-latek podejrzewany o brutalne morderstwo w latach 2008-2013 studiował dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. W 2011 r. publikował recenzje w „Res Publice Novej”, a w sierpniu 2013 r. (miesiąc po stażu w „Polityce”) odbył staż w dziale Cywilizacja w Polskiej Agencji Prasowej.
Tygodnik przekazał konspekty także prokuratorze i policji, ponieważ mogą one okazać się pomocne przy tworzeniu profilu psychologicznego. Obecnie Kajetan Poznański jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym.

d3n3vyc

Podziel się opinią

Share
d3n3vyc
d3n3vyc
Więcej tematów