syria
06-10-2011 (20:50)

Kadafi ujawnił swój plan. Miliony znów wyjdą na ulice?

Były libijski dyktator Muammar Kadafi w nagraniu audio wezwał Libijczyków, by wyszli na ulice. - Apeluję do narodu libijskiego, do milionów mężczyzn i kobiet, by znowu wyszli protestować na place i ulice we wszystkich miastach - powiedział Kadafi. Jego zdaniem "pokojowe demonstracje" są niezbędne, ponieważ warunki panujące w Libii są "nie do zniesienia". Głos byłego dyktatora był ledwo słyszalny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadafi ujawnił swój plan. Miliony znów wyjdą na ulice?
(AFP)
WP

Nie jest jasne, kiedy dokładnie nagrano wystąpienie Kadafiego. Wyemitowała je telewizja Arrai, mająca siedzibę w Syrii.

W nagraniu tym Kadafi skrytykował NRL, czyli nowe libijskie władze, i podał w wątpliwość zasadność tego organu jako reprezentanta narodu libijskiego. - W jaki sposób uzyskali prawowitość? Czy zostali wybrani przez obywateli Libii? - pytał.

- Jeśli siła międzynarodowych flot daje legitymizację, to niech przywódcy Trzeciego Świata będą gotowi - powiedział obalony dyktator, odnosząc się do wsparcia wojskowego udzielonego przez NATO siłom NRL.

WP

- Do tych, którzy uznali tę radę - bądźcie gotowi na to, że powstaną przejściowe rady, narzucone przez siłę flot, które będą was od teraz po kolei wymieniać - ostrzegł Kadafi, który przebywa w ukryciu od 23 sierpnia. Tego dnia siły powstańcze opanowały Trypolis.

Poprzednie przemówienie Kadafiego telewizja Arrai wyemitowała 20 września.

Polub WP Wiadomości
WP
WP