Trwa ładowanie...

Kaczyński: niech szef PKW zwróci uwagę na hasło Komorowskiego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że hasło prezydenta Bronisława Komorowskiego "Rozstrzygnijmy wybory w pierwszej turze", może być skierowane do komisji wyborczych, a nie do wyborców. O przyjrzenie się hasłu prezes PiS zaapelował do szefa PKW. Jarosław Kaczyński zwrócił się także z prośbą o akredytowanie na wybory prezydenckie zagranicznych obserwatorów.

Share
Kaczyński: niech szef PKW zwróci uwagę na hasło Komorowskiego
Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d21aowc

Prezes PiS zwrócił się do przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Wojciecha Hermelińskiego ws. hasła wyborczego Komorowskiego. - Każdy ma prawo do marzeń, ale tu chciałbym wykorzystać okazję, aby zwrócić się publicznie do przewodniczącego PKW Wojciecha Hermelińskiego, żeby to hasło wziął pod uwagę. Może być traktowane - nie twierdzę, że jest taka intencja - może być traktowane jako coś, co jest skierowane do komisji wyborczych - powiedział. Zaznaczył, że chodzi o obwodowe komisje wyborcze.

Kaczyński: wymagana jest najdalej idąca ostrożność

- To powinno być wzięte pod uwagę, bo po doświadczeniach z wyborami samorządowymi wymagana jest najdalej idąca ostrożność - zaznaczył. - Korzystam z okazji, by o to zaapelować do wszystkich, którzy będą brali w procedurze wyborczej, będą uczestniczyli w przeprowadzaniu, obliczaniu, kontrolowaniu wyborów. A w szczególności do tej osoby, która najbardziej bezpośrednio i personalnie za to odpowiada, czyli do sędziego Hermelińskiego - dodał szef PiS.

d21aowc

Pod hasłem: "Rozstrzygnijmy wybory w pierwszej turze" ma przebiegać finał kampanii Komorowskiego.

Pod koniec kwietnia wiceszef PKW, sędzia Wiesław Kozielewicz poinformował, że z wypowiedzi przedstawicieli OBWE na dziś wynika, że nie planują oni misji podczas wyborów prezydenckich. - Natomiast nie wykluczają bytności w Polsce przy wyborach parlamentarnych - dodał. Jak zaznaczył "to wszystko jest w kategoriach niepewności".

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

Zobacz także - Ppłk Przepiórka: nie oszczędzać na armii

d21aowc

Podziel się opinią

Share
d21aowc
d21aowc
Więcej tematów