Trwa ładowanie...
d35b1nc
d35b1nc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jutro pogrzeb zamordowanego inżyniera

Pogrzeb zamordowanego przez talibów w Pakistanie polskiego geologa Piotra Stańczaka odbędzie się wtorek w Krośnie na Podkarpaciu. Inżynier zostanie pochowany w południe na miejscowym cmentarzu komunalnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d35b1nc

Przedstawiciele rodziny Piotra Stańczaka mówili, że pragną, aby ceremonia pożegnania zmarłego miała charakter prywatny i prosili dziennikarzy o uszanowanie tego.

42-letni Stańczak został 28 września 2008 r. porwany najprawdopodobniej przez terrorystów z ugrupowania Tehrik - i Tliban Pakistan. W chwili porwania przebywał w okolicach Pind Sultani, ok. 100 kilometrów od Islamabadu. Towarzyszący mu kierowca i ochroniarz zostali na miejscu zastrzeleni.

W zamian za jego uwolnienie terroryści domagali się zwolnienia z więzień swoich towarzyszy. Wobec niespełnienia tych żądań przez pakistańskie władze, 7 lutego ogłosili, że Polak został zabity.

d35b1nc

Trumnę z jego ciałem przywiózł do Polski w minioną środę samolot pakistańskich sił powietrznych.

Stańczak jest pierwszym zachodnim zakładnikiem od czasów Amerykanina Daniela Petrela, który został zamordowany w Pakistanie przez talibów. Amerykanina talibowie zamordowali w 2002 r.

d35b1nc

Podziel się opinią

Share

d35b1nc

d35b1nc
Więcej tematów