Trwa ładowanie...
du8rmpc

Jubileuszowy zlot harcerzy z ZHR w Pieninach

Ogólnopolski zlot Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej z okazji 90-lecia harcerstwa rozpoczął się w środę w Niedzicy w Pieninach. Harcerze nie tylko świętują, ale także pomagają powodzianom.

du8rmpc
du8rmpc

W środę na polanie Cisówka rozbiły namioty pierwsze drużyny. W czwartek i piątek spodziewane są kolejne. W sumie w zlocie weźmie udział 700 harcerzy i harcerek. Zakończenie imprezy planowane jest w niedzielę.

Zamierzaliśmy w tym roku zorganizować duży zlot z udziałem pięciu tysięcy osób, także z zagranicy - powiedział podharcmistrz Konrad Ciesiołkiewicz, rzecznik prasowy ZHR. Powódź oraz trudności finansowe spowodowały, że zmieniliśmy plany, znacznie zmniejszając liczbę uczestników - wyjaśnił.

Organizowane przez ZHR obchody 90-lecia harcerstwa, odbywają się pod honorowym patronatem prymasa Polski kard. Józefa Glempa, premiera Jerzego Buzka, marszałka Senatu Alicji Grześkowiak, marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego, prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz ministra edukacji narodowej Edmunda Wittbrodta.(jd)

du8rmpc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du8rmpc
Więcej tematów