Trwa ładowanie...
14-07-2014 13:59

Jezioro Paprocańskie już wolne od sinic

Największy zalew w Tychach znowu jest czynny dla mieszkańców. Po chwilowej przerwie spowodowanej zakwitem sinic, znów można korzystać z kąpieliska pod okiem ratowników WOPR.

Jezioro Paprocańskie już wolne od sinicŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d1ykelq
d1ykelq

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował, że kąpielisko w Paprocanach ponownie zostało otwarte dla chętnych.

Mimo montażu fontann na jeziorze, nie udało się uchronić przed zakwitem sinic w pierwszym tygodniu wakacji. Na szczęście od poniedziałku znowu możemy z niego korzystać - codziennie w godz. od 10 do 18, pod opieką ratowników WOPR.

Trwające prace na Jeziorze Paprocańskim mają na celu walkę z sinicami. Pierwszym krokiem był montaż fontann-aeratorów, które powinny w znacznym stopniu poprawić zawartość tlenu w wodzie.

W drugim etapie na jeziorze pojawią się dwa gejzery i zostaną uruchomione dwie studnie głębinowe, każda z nich o wydajności 25 metrów sześciennych na godzinę. Woda ze studni za pomocą specjalnych pomp zostanie doprowadzona do jeziora, co ma znacznie poprawić warunki wodne w jeziorze, zwłaszcza w okresie suchym, gdy wody w akwenie jest niewiele.

Połączenie tych dwóch elementów ma sprawić, że sinic w jeziorze będzie mniej, a być może znikną zupełnie i w upalnie dni nie będzie trzeba już zamykać jeziora.

d1ykelq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ykelq
Więcej tematów