Trwa ładowanie...
d2rwbmt

Jesteśmy na Przystanku Woodstock. Zobaczcie jak wygląda pierwszy dzień festiwalu

Po powitaniu przez Jerzego Owsiaka kilkadziesiąt tysięcy ludzi odśpiewało w Kostrzynie nad Odrą fragment hymnu Polski. I tak najpopularniejszy polski festiwal - Przystanek Woodstock - oficjalnie ruszył. Nasi wysłannicy Karolina Rogaska i Jarek Kociszewski specjalnie dla was relacjonują każdą minutę festiwalu, który pęka w szwach od atrakcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jesteśmy na Przystanku Woodstock. Zobaczcie jak wygląda pierwszy dzień festiwalu
(PAP, Fot: Lech Muszyński)
d2rwbmt

W czwartek Kostrzyn nad Odrą zawrzał - oficjalnie rozpoczął się 23. Przystanek Wodstock. Jerzy Owsiak gorąco powitał ze sceny wodstokowiczów po czym zaintonował hymn narodowy. Razem z Jurkiem śpiewał cały festiwal:

Na samym początku Owsiak przypomniał, że Woodstock to miesjce dialogu i zrozumienia. „Przez te kilka dni bądźmy tym najpiękniejszym kawałkiem ziemi, kawałkiem ziemi, która nas łączy, który pokazuje bez względu na kolor swojej filozofii, swojej religii, swojej polityki – tu ma miejsce. Na tej wspólnej ziemi, na Przystanku Woodstock, najpiękniejszym festiwalu świata” – mówił organizator.

d2rwbmt

Założyciel WOŚP apelował także o zachowanie bezpieczeństwa. Prosił by woodstokowicze pokazali wszystkim, że to festiwal gdzie można się śmiać i być ze sobą bez zbędnej wrogości. Na koniec Jerzy Owsiak w zabawny sposób odniósł się do obaw jakie miała strona rządowa Polski względem festiwalu - „I uwaga. Pozdrawiamy pana ministra. Wiemy, którego”. Było to oczywiste nawiązanie do słów szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, który powiedział, że opinia policji ws. festiwalu Woodstock jest druzgocąca.

Konferencja Jerzego Owsiaka i organizatorów Przystanku Woodstock:

Duża scena po otwarciu festiwalu ruszyła pełną parą:

To nie koniec! Festiwal potrwa do późnej nocy z soboty na niedzielę. Śledźcie relację z Przystanku Woodstock na naszych stronach.

d2rwbmt

Podziel się opinią

Share

d2rwbmt

d2rwbmt
Więcej tematów