PolskaJest źle, będzie gorzej - zobacz prognozę pogody

Jest źle, będzie gorzej - zobacz prognozę pogody

Poniedziałek nie przyniesie niestety poprawy pogody. Będzie pochmurno, z przejaśnieniami jedynie na zachodnich krańcach kraju, gdzie nie będzie opadów. Na pozostałym obszarze możemy spodziewać się silnych opadów deszczu i burz. Najmocniej padać będzie w południowej części kraju, a wysoko w Tatrach spadnie śnieg. Deszczowa pogoda ma utrzymywać się do piątku, ale od środy sytuacja zacznie się stopniowo poprawiać - informuje IMiGW.

Jest źle, będzie gorzej - zobacz prognozę pogody

Zobacz zdjęcia: Polska płynie

W centrum i na południu kraju opady deszczu okresami silne. Na Podlasiu i Suwalszczyźnie po południu burze. Temperatura maksymalna od 6 st. Celsjusza na Podhalu i 9 st.C. na Przedgórzu Sudeckim, w Małopolsce i na Śląsku do 19 st. C. na Suwalszczyźnie. Wiatr umiarkowany północno-zachodni, na Pomorzu, w Wielkopolsce i w centrum kraju porywisty

W nocy nadal pochmurno, tylko na zachodzie kraju większe przejaśnienia i tam nie powinno padać. Na pozostałym obszarze opady deszczu, na Podhalu deszczu ze śniegiem, w Tatrach śniegu. W centrum i na południu kraju opady deszczu okresami silne. Na Suwalszczyźnie zanikające burze. Wiatr umiarkowany północno-zachodni, a na Suwalszczyźnie i Podlasiu północno-wschodni. Na zachodzie i północy kraju wiatr okresami dość silny i porywisty.

Opady deszczu utrzymają się do piątku, ale od środy ma następować stopniowa poprawa - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na obniżenie poziomu wody w rzekach możemy jednak poczekać do wtorku.

IMGW zaobserwowało w ostatnich dniach bardzo wysokie opady. W niektórych rejonach Małopolski spadło 180 milimetrów wody, czyli tyle, ile średnio spada w ciągu dwóch miesięcy. Instytut prognozuje, że w ciągu kilku najbliższych dni opadu nadal będą intensywne.

Instytut alarmuje, że w ciągu najbliższej doby z powodu opadów deszczu, w zlewni Małej Wisły, Przemszy, Pszczynki, Brynicy oraz Soły (woj. śląskie) będą się utrzymywać stany alarmowe

Może to powodować zagrożenie dla obszarów zalewowych, wystąpienia wody z koryt rzecznych i zalania przybrzeżnych terenów oraz uniemożliwienie prowadzenia prac hydrotechnicznych. Ponadto mogą występować utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji lądowej i żeglugi wodnej oraz lokalne podtopienia.

IMiGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej.

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)