Trwa ładowanie...
d35kow6

Jest zapowiedź pozwu zbiorowego przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu!

- Nie wycierajcie swoich zdradzieckich mord nazwiskiem mojego świętej pamięci brata - krzyczał w nocy w kierunku opozycji prezes PiS. - To są haniebne słowa i myślę, że przy złożeniu pozwu zbiorowego spotkamy się w sądzie. Ten człowiek oszalał z nienawiści, ten człowiek nie kontroluje już swoich emocji i to jest najgorsze - zapowiedziała była premier Ewa Kopacz odnosząc się do słów Kaczyńskiego.
Share
Jest zapowiedź pozwu zbiorowego przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu!
Źródło: YouTube
d35kow6

Podczas II czytania projektu ustawy o Sądzie Najwyższym doszło do awantury pomiędzy posłami PiS i opozycją. Do argumentów swoich przeciwników odniósł się sam prezes PiS. Jarosław Kaczyński łamiąc regulamin Sejmu wszedł na mównicę, by odnieść się do zarzutów, że "niszczy dziedzictwo swojego brata".

- Panie Marszałku, ja bez żadnego trybu - zaczął Kaczyński. - Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata, zamordowaliście go, jesteście kanaliami - dodał.

- Ja jestem w parlamencie 16 lat, trzy lata byłam marszałkiem Sejmu i nigdy takie haniebne słowa nie padły jak z ust pana posła Kaczyńskiego, człowieka, który wyszedł na mównicę ze złą twarzą, ze złą miną. Wskazując w kierunku klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej mówił "nie wspominajcie pamięci mojego brata, jesteście odpowiedzialni za jego śmierć, zamordowaliście mojego brata - tak Ewa Kopacz odniosła się do słów Kaczyńskiego.

d35kow6

- To są haniebne słowa i myślę, że przy złożeniu pozwu zbiorowego spotkamy się w sądzie. Ten człowiek oszalał z nienawiści, ten człowiek nie kontroluje już swoich emocji i to jest najgorsze. Bo te jego złe emocje decydują o tym, co się dzieje z 38 milionami Polaków. Ten człowiek swoimi złymi emocjami zaraża swoich wyznawców - dodała.

Posłów opozycji zbulwersowało także słowo "won", które prezes PiS rzucił z mównicy w kierunki posłanki Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesej. Słowa Kaczyńskiego wywołały też reakcję Ryszarda Petru. Lider Nowoczesnej zapowiedział złożenie wniosku do komisji etyki.

- To, co się zdarzyło w tej sali łamie wszelkie możliwe zasady. W trzy minuty chcecie skasować demokrację. Wychodzi prezes Kaczyński w nieznanym w polskim Sejmie nieregulaminowym trybie, schodząc z mównicy obraża kobietę i mówi do niej "won", do posła Rzeczpospolitej. Nas wybrał suweren, tak jak i was - oświadczyła Pihowicz.

d35kow6

Sejm będzie głosował nad skierowaniem do sejmowej komisji projektu ustawy o Sądzie Najwyższym dzisiaj o 9.00. Klub Nowoczesna zgłosił ponad 1000 poprawek do projektu ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa posłów PiS - powiedziała w Sejmie Kamila Gasiuk-Pihowicz. Jak dodała, będą one "służyły do dyskusji nad tym jak ma wyglądać polski wymiar sprawiedliwości".

d35kow6

Podziel się opinią

Share
d35kow6
d35kow6
Więcej tematów