Trwa ładowanie...
duuno3m

Jest reakcja Andrzeja Dudy na tragedię w Pittsburghu. "Jesteśmy wstrząśnięci"

Andrzej Duda wystosował depeszę kondolencyjną do Donalda Trumpa w związku z zamachem na synagogę w Pittsburghu. "Zarówno ja, jak i moi rodacy, jesteśmy wstrząśnięci wiadomościami dochodzącymi ze Stanów Zjednoczonych" - napisał prezydent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda przekazał prezydentowi USA wyrazy "głębokiego współczucia"
Andrzej Duda przekazał prezydentowi USA wyrazy "głębokiego współczucia" (East News, Fot: TILL RIMMELE/SIPA)
duuno3m

46-letni Amerykanin Robert Bowers wtargnął do synagogi w Pittsburghu i otworzył ogień. Z najnowszych informacji wynika, że w ataku śmierć poniosło 11 osób, a sześć zostało rannych, w tym czterech policjantów.

"Szanowny Panie Prezydencie, zarówno ja, jak i moi Rodacy, jesteśmy wstrząśnięci wiadomościami dochodzącymi ze Stanów Zjednoczonych. Przekazuję w imieniu własnym i całego Narodu Polskiego wyrazy głębokiego współczucia z powodu podstępnego zamachu na tle antysemickim dokonanego w synagodze 'Drzewo Życia' w Pittsburghu, w którym życie odebrane zostało wielu niewinnym ludziom zgromadzonym w celach modlitewnych" - napisał Andrzej Duda.

"Składam na ręce Pana Prezydenta najszczersze kondolencje dla rodzin i bliskich ofiar tej wielkiej tragedii. Wszystkim poszkodowanym wskutek działań szaleńczego zamachowcy pragnę złożyć życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia. Łączymy się w modlitwie i smutku z Narodem Amerykańskim" - dodał.

Sprawcy ataku na synagogę postawiono w sobotę wieczorem czasu lokalnego 29 zarzutów o przestępstwa federalne, w tym o przestępstwa związane z bronią i przestępstwa z nienawiści.

duuno3m

W specjalnym oświadczeniu, wygłoszonym wcześniej w związku ze strzelaniną, Trump stwierdził, że należy zaostrzyć prawo i skazywać na śmierć za takie ataki. - Na wykonanie kary śmierci nie powinno się czekać latami - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także Andrzej Duda na wojnie z żarówkami. Tadeusz Cymański: to szaleństwo

duuno3m

Podziel się opinią

Share
duuno3m
duuno3m
Więcej tematów