Trwa ładowanie...
tvp

Jest nowy skład Komisji Etyki TVP. Wśród nich osoby, na które były skargi

Zarząd Telewizji Polskiej powołał nowy skład Komisji Etyki TVP, której zadaniem jest m.in. rozpatrywanie skarg na programy informacyjne i publicystyczne. Tymczasem w składzie komisji pojawiły się osoby, których wcześniej te skargi dotyczyły.

Share
Jest nowy skład Komisji Etyki TVP. Wśród nich osoby, na które były skargi
Źródło: PAP
d3ma0u2

Zadaniem Komisji Etyki TVP jest orzekanie "zgodności postępowania dziennikarzy z Zasadami etyki dziennikarskiej w TVP S.A.". Jej kadencja trwa dwa lata, jej poprzedni skład został powołany wiosną 2018 roku. Komisja jest "nieodwoływalna w czasie kadencji i suwerenna w formułowaniu swoich opinii oraz orzeczeń".

Jak informuje branżowy portal Wirtualnemedia.pl, w nowym składzie komisji TVP znaleźli się: szefowa "Wiadomości" Danuta Holecka oraz szef redakcji dokumentu i reportażu historycznego Stanisław Królak. Zarówno Holecka, jak i Królak piastowali stanowisko w Komisji Etyki TVP już w poprzedniej kadencji.

d3ma0u2

Nowymi członkami są: dziennikarka TVP3 Lublin Anna Duda, dziennikarze "Wiadomości" Mariusz Jarosiewicz i Krzysztof Nowina-Konopka, prowadzący "Teleexpress" i "Kwadrans polityczny" Krzysztof Ziemiec oraz szef redakcji "Alarmu!" Przemysław Wenerski.

Zobacz wideo: Rosjanie "wkręcili" Andrzeja Dudę? Radosław Fogiel komentuje

Zmiany w TVP. To oni będą rozpatrywać skargi

Jak przypomina portal, śród nowych członków komisji znalazły się osoby, wobec których skargi były adresowane. Krzysztof Nowina-Konopka jest autorem materiału z początku maja 2019 roku, która krytykowała Donalda Tuska. Redaktor przypomniał, że Tusk w 2012 roku otrzymał nagrodę imienina Walthera Rathenaua. Kontekst historyczny działalności Rathenaua zobrazowano krótkimi ujęciami z Józefem Stalinem, Adolfem Hitlerem i defiladą wojsk nazistowskich Niemiec.

Z kolei Przemysław Wenerski nadzorował prace nad reportażem "Inwazja", który dotyczył społeczności LGBT oraz organizację marszów równości. Materiał spotkał się z krytyką Kampanii Przeciw Homofobii, która wytoczyła TVP proces. Na początku czerwca Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o zabezpieczeniu, w którym nakazał Telewizji Polskiej usunięcie z serwisu YouTube dokumentu "Inwazja".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ma0u2

Podziel się opinią

Share
d3ma0u2
d3ma0u2
Więcej tematów