Trwa ładowanie...
d3u83zy

Jest nazwisko nowego szefa policji w Warszawie. Błaszczak: decyzja mnie nie zaskoczyła

Jest już znany następca komendanta stołecznego policji insp. Rafała Kubickiego. - Kandydatem na to stanowisko jest zastępca komendanta stołecznego policji mł. insp. Andrzej Krajewski - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błaszczak twierdzi, że został poinformowany wcześniej przez dotychczasowego komendanta o decyzji o odejściu. (Agencja Gazeta, Fot: Kuba Atys)
d3u83zy

- Komendant Kubicki zdecydował o przejściu na emeryturę. To są względy osobiste, sam mówił o tym dziś, a więc ze względów osobistych taką decyzję podjął - powiedział dziennikarzom Błaszczak.

- Nie zaskoczyła mnie ta decyzja, dlatego że zostałem poinformowany przez komendanta Kubickiego o jego planach. Myślę, że możemy już powiedzieć, że kandydatem jest obecny zastępca komendanta stołecznego policji pan insp. Andrzej Krajewski - dodał szef MSWiA.

Zobacz też: Polityczna kariera Mariusza Błaszczaka

Minister podkreślił, że "cała procedura trwa". - Mamy taką specyficzną regulację, polegającą na pytaniu kierowanym do prezydenta Warszawy, a pani Hanna Gronkiewicz-Waltz nie jest kooperatywna. Widzimy to wszystko podczas obrad komisji weryfikacyjnej, na które nie przychodzi, a więc spodziewamy się, że pani prezydent Warszawy również będzie zwlekała z wydaniem opinii - powiedział Błaszczak.

d3u83zy

Do czasu powołania nowego szefa KSP jego obowiązki będzie pełnił I zastępca komendanta stołecznego insp. Piotr Berent.

Kubicki kierował stołecznym garnizonem od marca 2017 roku. Informację o jego dymisji podało wcześniej Radio Zet.

Do czasu powołania nowego szefa KSP jego obowiązki będzie pełnił I zastępca komendanta stołecznego insp. Piotr Berent.

Andrzej Krajewski został przyjęty do służby w policji 2 kwietnia 1991 roku i od początku związany był ze stołecznym garnizonem. Uzyskał tytuł magistra w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Uczestniczył w pracach związanych z przygotowaniem oraz realizacją zabezpieczeń policyjnych m.in. Europejskiego Szczytu Gospodarczego w 2004 r.), Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO w 2012 r. oraz szczytu NATO w 2016 r.(PAP)

d3u83zy

Podziel się opinią

Share

d3u83zy

d3u83zy
Więcej tematów