Trwa ładowanie...
dxts9ej
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jest kompleksowa opinia biegłych ws. katastrofy smoleńskiej

Wojskowa Prokuratura Okręgowego w Warszawie analizuje otrzymaną w piątek kompleksową opinię biegłych różnych specjalności ws. katastrofy smoleńskiej - poinformował ppłk Janusz Wójcik z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Jej wnioski mogą być znane za 2-3 tygodnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczątki samolotu na płycie lotniska Smoleńsk Siewiernyj
Szczątki samolotu na płycie lotniska Smoleńsk Siewiernyj (faktysmolensk.gov.pl)
dxts9ej

- Prokurator musi ocenić, czy opinia jest pełna i jasna i czy może stanowić podstawę merytorycznej decyzji w śledztwie - powiedział Wójcik. Dodał, że obecnie trwa jej analiza. Na razie NPW nie informuje o ustaleniach opinii. Według Wójcika będzie to możliwe za 2-3 tygodnie.

Powołany w 2011 r. ponad 20-osobowy zespół biegłych miał się wypowiedzieć co do: - odtworzenia i rekonstrukcji lotu Tu-154M,
- oceny sprawności technicznej i formalnej samolotu w trakcie lotu i w okresie go poprzedzającym,
- przygotowania do lotu, stanu wyszkolenia i przygotowania załogi,
- prawidłowości procesu szkolenia członków załogi, prawidłowości eksploatacji samolotu 10 kwietnia,
- prawidłowości pracy załogi w czasie lotu,
- prawidłowości zabezpieczenia meteorologicznego i nawigacyjnego lotu,
- prawidłowości przygotowania lotniska Smoleńsk-Północny
- pracy służb zabezpieczenia lotów na tym lotnisku.

WPO wszczęła śledztwo w dniu tragedii 10 kwietnia 2010 r. Jest ono prowadzone w sprawie "nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym, w wyniku której śmierć ponieśli wszyscy pasażerowie samolotu TU-154 Sił Powietrznych RP, numer boczny 101, w tym prezydent RP, Lech Kaczyński oraz członkowie załogi". Obecnie śledztwo przedłużone jest do 10 kwietnia 2015 r.

dxts9ej

Podziel się opinią

Share

dxts9ej

dxts9ej
Więcej tematów