"Jeśli nie zrealizuję obietnic przedwyborczych, odejdę"
Kandydat na prezydenta Radomia Komitetu
Wyborczego Wyborców "Porozumienie Lewicy" Zenon Krawczyk złoży
pisemne zobowiązanie u notariusza, że jeśli zwycięży w wyborach, a
jego program wyborczy nie będzie realizowany, zrezygnuje ze
stanowiska prezydenta miasta.
02.10.2006 | aktual.: 04.10.2006 12:24
W świetle dotychczasowych wydarzeń na Węgrzech i w Polsce, wszystkie deklaracje ulegają deprecjacji. Dlatego pisemne zobowiązanie u notariusza jest zobowiązaniem, które mieszkańcy powinni otrzymać. Przedstawiciele radomian zostaną zaproszeni na tę chwilę - powiedział Krawczyk na konferencji prasowej. Program ma podpisać w kancelarii notarialnej, gdy wygra wybory.
Zenon Krawczyk i komitet "Porozumienie Lewicy" wystartują w wyborach samorządowych pod hasłem "Zmieniajmy Radom". Program wyborczy zakłada m.in., że w latach 2007-2010 w Radomiu zostanie wybudowanych minimum 1900 mieszkań: socjalnych, spółdzielczych, indywidualnych i komunalnych.
Autorzy programu zakładają wykorzystanie środków unijnych dla zwiększenia inwestycji i utworzenia nowych miejsc pracy. Krawczyk zamierza spotkać się z prezydentami Krakowa i Rzeszowa, którzy mają osiągnięcia w korzystaniu dotacji z Unii Europejskiej i wypromowali swoje miasta w świecie. Zgodnie z założeniami programu, policyjne komisariaty mają być tak zorganizowane, aby skrócić do minimum czas od zgłoszenia do podjęcia interwencji. Budynki i miejsca o dużym zagrożeniu zostaną objęte monitoringiem z wykorzystaniem internetu i systemu radiowego.
Krawczyk zapowiada, że w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zostanie wybudowany pawilon ginekologiczno-położniczy, blok operacyjno-chirurgiczny zostanie zmodernizowany, ma także powstać oddział rehabilitacji szpitalnej i ambulatoryjnej.
Zenon Krawczyk ma 58 lat. Uzyskał absolutorium na wydziale ekonomicznym Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie. Był nauczycielem i dyrektorem w dwóch radomskich szkołach. Od 1994 roku jest zastępcą prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Budowlani". Radny trzeciej kadencji radomskiej Rady Miejskiej z ramienia SLD.
Komitet Wyborczy Wyborców "Porozumienie Lewicy" utworzyło dwadzieścia lokalnych ugrupowań, m.in. SLD, Partia Demokratyczna- demokraci.pl, Unia Lewicy, PPS, ZMP, OPZZ, Koalicja Kobiet Europejskich.