Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Jesienne nowości w ofertach banków

Końcówka wakacji jest pracowita nie tylko dla sklepów, w których pojawiają się przecenione letnie kolekcje, lecz także dla bankowców przygotowujących jesienną ofertę. Poza pożyczkami dla rodziców uczniów nie można zapomnieć o kontach bankowych.

Share
Jesienne nowości w ofertach banków
Źródło: Materiały prasowe
dbfbmp9

Banki, podobnie jak pozostałe podmioty na rynku, muszą walczyć o klienta. Promocyjne oprocentowanie pożyczek, wysokie oprocentowanie lokat czy brak opłat za prowadzenie i obsługę kont bankowych to tylko przykłady działań, jakie podejmują poszczególne banki, by zwrócić uwagę konsumentów na przygotowaną ofertę. Jeżeli dodać do tego coraz wyższy standard obsługi połączony z rozwojem bankowości internetowej, to śmiało można powiedzieć, że bankowcy wcale nie mają łatwo, by wybić się z propozycjami.

Wśród Polaków popularnością cieszą się - poza produktami pozwalającymi na sfinansowanie zakupów - również konta osobiste. Konto osobiste to produkt, którego oferta jest cyklicznie odświeżana przez bankowców i dostosowywana do potrzeb klientów. Jeszcze kilka lat temu klienci musieli płacić za utrzymanie konta, dziś zaś mogą wybierać wśród zupełnie darmowych kont osobistych.

dbfbmp9

Nowości w zakresie kont osobistych

Współczesne konta osobiste są nie tylko darmowe, lecz także bardzo funkcjonalne. Przykładowo klienci, którzy zdecydują się na konto osobiste Citi Priority, mogą wybrać jeden z kilku specjalnych pakietów: inwestora, aktywny i kredytowy. Na dodatkowe usługi zwraca uwagę coraz więcej banków. Wszystko dlatego, że klienci skrupulatnie porównują oferty banków i sprawdzają, gdzie dostaną najlepsze warunki.

Na co konkretnie mogą liczyć klienci, który otworzą konto osobiste? Konta osobiste mogą im umożliwić dostęp do pożyczek na preferencyjnych warunkach lub na atrakcyjnie oprocentowanych kontach oszczędnościowych. Specjalne usługi czekają też na przedsiębiorców. Mają oni możliwość skorzystania z usług doradców, otrzymują dostęp do specjalnego serwisu telefonicznego lub mogą liczyć na priorytetową obsługę.

Dynamiczny rozwój kont walutowych

Konta bankowe to więcej niż tylko rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe – obok nich w ofercie banków pojawia się coraz więcej kont walutowych. Taka tendencja nie jest przypadkowa. W ostatnich latach Polacy coraz więcej podróżują po całym świecie i szukają alternatywy dla konta osobistego prowadzonego w złotówkach.

Powodem, dla którego bankowcy intensywnie rozbudowują ofertę kont walutowych, jest również wahanie cen franka szwajcarskiego. Klienci mający kredyt hipoteczny w tej walucie szukają dobrego konta walutowego, by móc po korzystnej cenie dokonać przewalutowania.

dbfbmp9

Dalej w stronę uproszczenia procedur

W zakresie pożyczek i kredytów gotówkowych tendencja banków nie zmienia się – w dalszym ciągu starają się ograniczyć formalności i zaprezentować swoje produkty jako nowoczesne, których zaciągnięcie nie będzie wiązało się z koniecznością spełnienia czasochłonnych procedur. Jednocześnie nie można zapomnieć o rozwoju bankowości internetowej. Współcześnie strona internetowa to za mało – większość banków stawia na mobilną witrynę, która będzie poprawnie wyświetlać się na urządzeniach przenośnych. Ograniczenie formalności wiąże się z rozwojem bankowości internetowej. Klienci zainteresowani pożyczką mogą złożyć wniosek przez Internet, weryfikację wykonać telefonicznie, a dokumenty (umowę pożyczki)
odesłać np. pocztą.

dbfbmp9

Podziel się opinią

Share
dbfbmp9
dbfbmp9
Więcej tematów