Trwa ładowanie...

Jerzy Buzek: to będzie rząd przełomu i zmian

- To będzie rząd przełomu i ten rząd dokona wielu pozytywnych zmian - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN były premier i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek komentując powołanie nowego rządu. Zdaniem posła do PE, przez rok rządzenia można zrobić wiele rzeczy.
Share
Jerzy Buzek
Jerzy BuzekŹródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d1cte0p

- Trzeba się włączyć w europejski nurt. Będą duże zmiany w Europie i jeśli nas tam nie będzie, nasz wpływ na to co się w polityce zewnętrznej i wewnętrznej będzie mały. Są rzeczy, które podjąć trzeba natychmiast - przypomniał były premier.

Jerzy Buzek porównał Ewę Kopacz i jej rząd do kadry siatkarzy i trenera Stephane'a Antigi, który objął reprezentację nie mając żadnego doświadczenia jako trener. - Jeśli taki będzie polski rząd przez następne kilkanaście miesięcy, a taką atmosferę można stworzyć, to będzie rząd przełomu i ten rząd dokona wielu pozytywnych zmian. Ile zrobimy w ciągu kilku następnych miesięcy będzie nam się zwracało w następnych latach - mówił podkreślając, że nowy rząd tworzą osoby doświadczone, również Ewa Kopacz.

d1cte0p

Podziel się opinią

Share
d1cte0p
d1cte0p
Więcej tematów