Trwa ładowanie...
d2m0o6a
Jechał 137 km/h w terenie zabudowanym - stracił prawo jazdy na trzy miesiące
Policja

Jechał 137 km/h w terenie zabudowanym - stracił prawo jazdy na trzy miesiące

137 km/h w terenie zabudowanym - tym razem na Dolnym Śląsku policjanci zatrzymali prawo jazdy. Kierowcy grozi dodatkowo wysoka grzywna. Zobacz nagranie z policyjnego wideorejestratora.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2m0o6a

Policjanci drogowi z Milicza (woj. dolnośląskie) podczas patrolu drogi krajowej nr 15 nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli przed sobą kierowcę auta, który nie zważając na podwójne linie ciągłe oraz znaki zakazujące wyprzedzania innych pojazdów, kilkukrotnie złamał te zakazy oraz znacznie przekraczał dozwoloną prędkość jazdy, momentami jadąc nawet ponad 150 km/h. Gdy kierowca wjechał do miejscowości Dziadkowo, nie zwolnił i w terenie zabudowanym jechał aż 137 km/h przekraczając aż o 87 km prędkość jazdy dopuszczalną w terenie zabudowanym.

Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Londynu pochodzący z Bydgoszczy. Funkcjonariusze, zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, za popełnione wykroczenia zatrzymali mężczyźnie angielskie prawo jazdy, wydając mu stosowne pokwitowanie, zezwalając na dalszą jazdę – w tym przypadku, gdy zatrzymano zagraniczne prawo jazdy – tylko na okres do 72 godzin.

Prawo jazdy trafi do miejscowego starosty powiatowego, który niezwłocznie wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na trzy miesiące. Oczywiście oprócz zatrzymania prawa jazdy, za popełnione wykroczenia drogowe kierowcy grozi także wysoka kara grzywny.

d2m0o6a

Podziel się opinią

Share
d2m0o6a
d2m0o6a
Więcej tematów